מועצה מקומית קרית טבעון - עמוד הבית

דלג על בר עליון בראש הדף
בר עליון בראש הדף
22:30   21/1/2018
דלג על בר עליון אדום
בר עליון אדום
דלג על Ticker
Ticker

תערוכות במרכז ההנצחה

08:00

המיצב ; יהושע, דרקון יענה ציוני / רפי מינץ

11:00

הדרקון הסיני: מציוויליזציה למעצמה

רוחות חדשות: מרפורמה לאולימפיאדה, חלק א' 10:30

מחוץ לתחום

השכנים מזווית אחרת19:30

נמשך המאבק למנהור כביש 77

נציגי המועצה והתושבים, הופיעו בהצלחה בפני יו"ר ומתכנני הועדה לתשתיות לאומיות
נמשך המאבק למנהור כביש 77  (הגדל)

ביום ראשון, התקיימה במשרדי הועדה לתשתיות לאומיות בירושלים, ישיבה מקדמית בנושא כביש 77. בישיבה השתתפו: ראש המועצה - דוד אריאלי, חברת המועצה - נאוה סבר, ראש מטה המאבק – ישראל הרפז וחברי מטה נוספים, נציג "אסיף אסטרטגיות" – החברה שנשכרה ע"י מועצת טבעון לשם יעוץ סביבתי, נציגי שדה-יעקב, סגן יו"ר מועצת עמק יזרעאל, וראש מועצת רמת-ישי. בנוסף למתכנני הות"ל, נכחו גם מתכננים של החברה הלאומית לדרכים, האמורה לסלול את הכביש.

החברה הלאומית, הציגה את החלופה המוצעת על ידה – הרחבה מאסיבית של התוואי הקיים.


דוד אריאלי, הציג באופן נחרץ את עמדתה של טבעון: מנהרה ארוכה או חזרה לתמ"א 3 (תוואי נחל בית-לחם). ראש מועצת רמת ישי וסגן מוא"ז יזרעאל הצטרפו אליו באומרם שהאינטרס המשותף לכולם הוא מנהרה ארוכה. ראש המועצה אף סקר מערכתית את ההשלכות הצפויות על טבעון, ממערכת הכבישים המתוכננת באזור , שתהפוך את הקריה לאי כלוא.

בהתייחסו לעלות הגבוהה של מנהרה, אמר אריאלי: "כשהולכים על פרויקט כזה, שהוא לדורות – השיקול הכספי צריך להיות זניח".

סוכם כי הות"ל תערוך סיור בשטח במהלך חודש מאי, במהלכו יפגשו עם נציגי תושבים. כמו כן סוכם, כי החברה הלאומית לדרכים, תכין גם חלופה של מנהרה ארוכה. בכך הצטרפה למעשה הות"ל, לעמדת שר התחבורה, עימו התקיימה פגישה בשבוע שעבר.


למרות ההצלחות לכאורה, נמשך המאבק בשטח במלוא עוזו. ביום שישי האחרון, התקיימה בפסל זייד, עצרת מחאה שאורגנה על ידי מטה המאבק ומועצת טבעון (בתמונה). בעצרת השתתפו תושבים מטבעון והסביבה. ראשי המועצות: דוד אריאלי ואייל בצר, נשאו דברים. ערן מבל, הציג את תכנית מע"צ והאלטרנטיבה המוצעת על ידנו – מנהרה ארוכה שפתחיה בשטחים פתוחים ומרוחקים.

 

הדפסשלח לחבר
נגישות באינטרנט דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד