מועצה מקומית קרית טבעון - עמוד הבית

דלג על בר עליון בראש הדף
בר עליון בראש הדף
15:50   25/2/2018
דלג על בר עליון אדום
בר עליון אדום
דלג על Ticker
Ticker

מידע אמין על מין

מרצה: שלומית הברון20:30

ביקור מוצלח אצל שר התחבורה בנושא כביש 77

בעקבות פגישתו עם משלחת בראשות ראש המועצה, הורה השר לבדוק את חלופת המנהרה וחלופת תוואי נחל בית-לחם
ביקור מוצלח אצל שר התחבורה בנושא כביש 77  (הגדל)

 

ביום רביעי שעבר, נפגשה משלחת מהקריה עם שר התחבורה - ישראל כץ, בלשכתו בירושלים, בנושא כביש 77. המשלחת שבראשה עמד ראש המעצה – דוד אריאלי, כללה גם את: סגנו שמואל שמחון, חברת הנהלת המועצה – ד"ר נאוה סבר, יו"ר ועד הפעולה של התושבים – עו"ד ישראל הרפז, וחברים נוספים מועד הפעולה.


ראש המועצה הציג בפני השר, את החשיבות והצורך בהקמת מנהרה ארוכה (מהגשר החקלאי של שדה יעקב ועד מבואות צומת ישי) והביע את מורת רוחו מכך שהחברה הלאומית לדרכים (מ.ע.צ לשעבר), גיבשה קונספציה מוטעית ומוקדמת מדי, לגבי היצמדות לתוואי הקיים, מבלי לבדוק לעומק את החלופות האחרות.

חברי המשלחת הציגו בפני השר, את הסכנות הבריאותיות והאקולוגיות שבחלופת החברה הלאומית לדרכים ודוד אריאלי הבהיר כי הקריה מתנגדת ותתנגד לה נחרצות.

ראש המועצה אמר עוד לשר, כי באם אין לא תימצא ייתכנות תקציבית לביצוע מנהרה ארוכה. אזי יש לחזור ולבדוק את האפשרות לסלילת הכביש בתוואי המקורי שתוכנן לו בתמ"א 3, קרי: תוואי נחל בית-לחם, העובר בין הישובים כפר יהושע ושדה-יעקב. בתוואי זה, גם הרגישות הסביבתית פחותה בהרבה.


בסיום הפגישה הודיע השר כץ, לראש המועצה ולחברי המשלחת, כי ינחה את החברה הלאומית לדרכים, לבדוק לעומק את שתי החלופות שהעלו: חלופת המנהרה וחלופת תוואי נחל בית-לחם.

הדפסשלח לחבר
נגישות באינטרנט דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד