מועצה מקומית קרית טבעון - עמוד הבית

דלג על בר עליון בראש הדף
בר עליון בראש הדף
09:39   19/1/2018
דלג על בר עליון אדום
בר עליון אדום
דלג על Ticker
Ticker

קבלת שבת קהילתית במרכז קהילתי רמת טבעון

18:00

תערוכות במרכז ההנצחה

08:00

לפתיחת המיצב ; יהושע, דרקון יענה ציוני / רפי מינץ

11:00

המיצב ; יהושע, דרקון יענה ציוני / רפי מינץ

11:00

קבלת שבת שכונתית

18:00

סרט: סה לה וי! C'est La Vie!

20:00

ערב זמר – לשיר בין הטיפות

שירים באווירה חורפית בהנחיית: אילנה כץ21:30

היה שמח ומבדח בפורים!!

מעל ל-1,000 חוגגים השתתפו בעדלאידע

ביום ראשון האחרון, התקיימה בקרית טבעון תהלוכת עדלאידע ססגונית ומרהיבה. לתהלוכה, שאורגנה על-ידי רשת המתנ"סים ביישוב, הצטרפו מעל ל-1,000 משתתפים.
בתהלוכה שהחלה את המסלול מהאצטדיון, השתתפו: קבוצת נשפנים בסגנון ניו אורלינס וקבוצת הכנרים הצעירים של נויימן מהקונסרבטוריון, 100 רקדניות ביה"ס למחול עטויות בבלונים, בובות ענק מנופחות ובובת ענק פרי יצרתם של הצופים אשר ליוו את התהלוכה, קבוצת הקפוארה של מחלקת הספורט היישובי ועוד רבים. בראש התהלוכה צעד ערן נגר, מנהל אגף הגיל הרך והמשפחה, מחופש לאחוורוש!

מזג האוויר שליווה את האירוע היה מושלם. והקהל הרב, שהגיע לתהלוכה נשאר גם למתחם ה"פוריאדה" במרכז היישוב שכלל: תחנות יצירה, מתנפחים, מופעי מוזיקה של תלמידי הקונסרבטוריון, ריקודי עם עמים של תלמידי ביה"ס למחול וגם תיאטרון רחוב עם הבובות "קלוד וקלודט" והצגה מוזיקלית במיוחד "ליצנים מחפשים משמעות".

בנוסף התקיימו במרכזים הקהילתיים ברחבי היישוב מגוון של אירועים ופעילויות לילדים במהלך החג.

 

"הלשכה צהלה ושמחה"

לשכת ראש המועצה, הלובשת בדרך כלל ארשת של רצינות, ידעה בימים שלפני פורים – מיצהלות ילדים ושובבות נעורים. ילדים רבים מכל רחבי הקריה, הגיעו ללשכה על מנת לכבד את ראש המועצה, במשלוח מנות לפורים.

דוד אריאלי, התפנה מעיסוקיו וקיבל את הבאים באהבה רבה ופנים מאירות.

לחוששים ל"דיאטה" של ראש המועצה, אל דאגה – התופינים שהיו במשלוחים, חולקו בין עובדי המועצה.

בתמונה: ילדי כיתה ב'1 מביה"ס "רימונים" עם המורה הדר, שהביאו משלוחים גם לגני הילדים השכנים ולמרכז היום לקשיש.

 

פורים שמח בביה"ס "קרית עמל"

במהלך כל מי השבוע שלפני חג הפורים יזמה מועצת התלמידים מגוון פעילויות בקרב תלמידי בית הספר "קרית עמל".

המועצה יזמה: יום איפור שבו במהלך ההפסקות אופרו התלמידים באופן היתולי, יום הכובע הממוחזר שבו באו התלמידים לביה"ס עם כובעים שצרו מחומרים ממוחזרים כרוח הירוקה של בית- הספר, יום בעלי חיים שבו כל כתה התחפשה לבעל חיים מסוים, יום תינוקות, יום צילום דמויות, יום הכנת מסכות מגבס ועוד.

במקביל, התנהלה במהלך השבוע, בכל כיתות ביה"ס, פעילות של ענקים וגמדים במסגרת חודש הנתינה שהוא הערך של חודש אדר.

כמו כן, ביה"ס לבש חג: יצירות של מסכות שנעשו במסגרת שעורי האומנות, קשטו את הקירות והמסדרונות. כמה חבל שלא כל יום פורים.

 

משלוח מנות של זה"ב

לכבוד חג הפורים, חברו יחדיו כל מתנדבי ומתנדבות תכנית זה"ב בגן, להכנת וחלוקת משלוח מנות בגני הילדים של המועצה, בהם מתקיימת התכנית.

טרם צאתם לדרך, הכינו המתנדבים "בובות ללה" עם ברכת פורים שמח, אותן הדביקו על מקלות של ארטיק, וקנו עבור כל ילד שוקולד טעים..

לאחר מכן, עלו כולם על מיניבוס, לבשנו את האפודות הצהובות, ועברו בכל הגנים, כאשר כל מתנדבת חילקה את המשלוח בגן בו היא פעילה, בעוד המתנדבים האחרים משוחחים עם הילדים ושרים יחדיו לסיום הביקור, את השיר של "ללה".

"השמחה וההתרגשות בכל הגנים היו מרובות" אומרת לבנה סרור – רכזת זה"ב בגן בקריה, ומוסיפה: "התקבלנו בחום רב וכמובן שכובדנו באזני המן טריים ישר מהתנור. האווירה

הייתה וחזרנו מהסיור מלאי סיפוק".

 

שוק פרסי בגן "אלונים"

המיכל שהוצב בכניסה לגן, התמלא בחפצים שהביאו הילדים במהלך הימים שלקראת עריכת השוק. ביום המיועד, האזינו הילדים ליצירה של קטלבי, המתארת כיצד רוכלים שמגיעים לשושן הבירה מכל קצוות פרס, מתמקמים בדוכניהם ומציגים את מרכולתם. הקונים מגיעים בוחנים את הדוכנים ותוך כדי כך מתקיימות הופעות של ליצנים,רקדניות בטן ולהטוטני אש. הרוכלים יוצאים בשירה: "בואו בואו לראות, בואו בואו לקנות...".

בתום ההאזנה לצירה, המחיזו אותה הילדים כאשר הם מקיימים בעצמם שוק "קח תן" ססגוני, לאחר מיון החפצים שבמיכל וסידורם בדוכנים משולטים.

 

לוחמי שייטת 13 (אמיתיים) התארחו בגן "נוריות"

על אף שהיו מעט "עסוקים" בימים האחרונים, התפנו לוחמי שייטת 13 ובאו גם השנה להתארח בגן, במפגש המסורתי לכבוד חג הפורים. הלוחמים ספרו לילדי הגן על פעילותם הצבאית וענו לשאלות הילדים שאף צפו בסרט של היחידה, ולבשו מדים שלה.

הלוחמים עצמם, פונקו באוזני המן טריים שנאפו בגן, בעוגות שהכינו ההורים, במשלוח מנות ענקי, בציורים ובברכות. הלוחמים והילדים נפרדו בברכת "חג שמח-ולהתראות שוב בשנה הבאה"..בביקור השתתפו גם: יאיר אודם – מנהל מחלקת החנוך, גילה דינר-מנהלת מדור הגנים, ואורחים נוספים שהתרגשו ביחד עם ילדי הגן והצוות.

 

האוזניים הכי טעימות בגן "יקינטון"

הצוות והילדים המתוקים של גן "יקינטון", אוהבים מאוד לאכול אזני-המן והחליטו כי האוזניים הכי טעימות, יהיו אלו שהם יכינו במו ידיהם.

וכך הם אכן עשו – בהנאה מרובה, שהביאה לתוצאה מדהימה, שנאכלה מאוחר יותר בתיאבון רב.

אגב, גן "יקינטון", הוא אחד מן הגנים בקריה, הנותנים מענה לילדים מתקשים.

בגנים אלה, ניתנת לילדים תמיכה נקודתית בתחום בו הם זקוקים לחיזוק (שפתי, תנועתי וכו'), בליווי צוות מקצועי ומיומן, כדי שבהמשך דרכם במערכת החינוך, יוכלו להשתלב בגנים ובכיתות רגילות.

 

לקראת פורים, יום הפוך בביה"ס "רימונים"

לפני כשבועיים, התקיים בביה"ס "רימונים" יום הפוך, כאשר התלמידים וההורים הגיעו לביה"ס לעת ערב. התלמידים הגיעו לערב של למידה חווייתית בכיתות, סביב נושאים שונים.

בין הפעילויות המרכזיות שהתקיימו בערב זה: האדם הקדמון, גוף האדם, חפש את המטמון, פסטיבל המסכות של ונציה, משחקי גיאוגרפיה ועוד.

על כל העשייה היו אמונים המחנכים ובחלק מן המקרים סייעו גם הורים.
בסופו של הערב, התכנסו כל התלמידים באולם הספורט, עם רעשנים בידיהם לצורך שמיעת מגילת אסתר.

ובזמן שהתלמידים עסקו בפעילות המרתקת, האזינו הוריהם להרצאה של גלעד האן, בנושא הסכנות האורבות לילדים באינטרנט. ההורים קיבלו מידע רב בנושא זה, ויצאו מההרצאה מודאגים מחד, אך מצוידים בכלים להתמודדות עם נושא חשוב זה – מאידך.

הדיו של ערב זה, עוד נשמעים בימים אלה מפיהם של תלמידים והורים כאחד, הממתינים בכיליון עיניים ליום ההפוך הבא.

 

 

 

הדפסשלח לחבר
נגישות באינטרנט דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד