מועצה מקומית קרית טבעון - עמוד הבית

דלג על בר עליון בראש הדף
בר עליון בראש הדף
07:29   18/3/2018
דלג על בר עליון אדום
בר עליון אדום
דלג על Ticker
Ticker

תערוכה : שבוי שפוי חופשי / אלי אלקרס

00:00

זה"ב בגן – התנדבות שכולה סיפוק והנאה

זה"ב בגן – התנדבות שכולה סיפוק והנאה (הגדל)

לבנה סרור, עבדה במועצה 35 שנים. לקראת פרישתה, היה ברור לה שהיא הולכת להתנדב בקהילה, השאלה הייתה כיצד? 

גילה דינר – מנהלת מדור גני הילדים, הציעה לה לרכז את פרויקט זה"ב בגן, היא הסכימה מיד והיא לא מצטערת. 

מספרת לבנה (המתנדבת גם בעצמה בגן ציפורנים): "מדובר בנושא חשוב ביותר. התכנית היא ארצית ושותפים בה: משרד החינוך, עמותת אור ירוק, עמותת של"מ (שרות לאומי למבוגר), רשת המתנ"סים והרשות המקומית. התחלנו את הפרויקט בשנה"ל תש"ע, גייסנו מתנדבים וצרפנו שלוש מתנדבות שכבר היו במערכת. היום יש לנו 15 מתנדבים בגנים השונים. כל מתנדב תורם יום בשבוע בו הוא מטמיע בילדי הגן זהירות בדרכים: חצייה בטוחה, נסיעה בטוחה, בטיחות במתקני משחקים ועוד. אנו משתלמים פעם בחודש, בנושאים שונים ומגוונים: יש כנסים ארציים, ויש השתלמויות אזוריות שמארגנת עמותת "אור ירוק". 

כמו כן, קיים שיתוף פעולה יוצא מן הכלל עם הגננות והסייעות, שמסייעות לנו הן ברעיונות והן בכלים. כל מתנדב/ת מתקבל בשמחה בגן, הילדים משתפים פעולה וההורים, באמצעות הילדים שמזכירים להם מה שלמדו בגן, מחויבים לשמור על כללי הבטיחות! 

אני מבקשת לשלוח תודה מיוחדת לאיתן קלמר, יו"ר המטה לבטיחות ברשות המקומית, על הקצאת משאבים לרכישת ערכות ועזרים לימודיים. 

חסרים לנו מתנדבים על מנת לאייש את כל הגנים. אני פונה לכל מי שמעוניין לתרום לקהילה ולילדנו, להצטרף אלינו - למשפחת זה"ב בגן". 

 

ד"ר רוזה שוורצמן, מתנדבת בגן ינאית: 

"לפני כשנה וחצי פרשתי מעבודתי כרופאת שיניים לאחר 35 שנות עבודה עם ילדים. אחרי הפרישה רציתי להמשיך ולעשות משהו שקשור לילדים. במקרה ראיתי בעיתון מודעה שמחפשים מתנדבים לגני הילדים. צלצלתי לברר ונעניתי בשמחה ע"י גילה. התמזל מזלי והוצבתי בגן ינאית, בו גם בתי התחנכה בעבר. כאשר באתי לגן בפעם הראשונה מאוד התרגשתי. לשמחתי, הגננת והסייעת קיבלו אותי במאור פנים ומאוד עזרו לי. אף פעם לא הדרכתי, ועכשיו, לראשונה, אני מדריכה ילדים בנושאים חשובים, כגון זהירות בדרכים. בפגישה החודשית עם כל המתנדבות יש לנו הזדמנות לחלוק חוויות, לשמוע הרצאות וללמוד. 

אני נהנית מכל רגע וממליצה לסבים ולסבתות לבוא ולהצטרף להתנדבות בגני הילדים. אני חשה סיפוק והנאה הן מהמשחק עם הילדים והן מההדרכה עצמה". 

 

הדפסשלח לחבר
נגישות באינטרנט דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד