מועצה מקומית קרית טבעון - עמוד הבית

דלג על בר עליון בראש הדף
בר עליון בראש הדף
22:05   18/2/2018
דלג על בר עליון אדום
בר עליון אדום
דלג על Ticker
Ticker

המיצב ; יהושע, דרקון יענה ציוני / רפי מינץ

11:00

חדשות החינוך

חדשות החינוך (הגדל)

הספריה בביה"ס קרית-עמל, פעילה גם בהפסקות 

הספרייה של ביה"ס קרית עמל, פעילה, חיה ותוססת גם בשעת ההפסקה. 

בימי החורף הגשומים והקרירים, הפעילות בספריה  מחממת את ליבם של תלמידי השכבה הצעירה, זאת בזכות נאמנות הספריה, בנות כתה ו'1 - מרווה בר יעקב ועדי כהן – שאוספות, מזמינות  ומארחות את תלמידי כתות א-ב לפעילות "שעת סיפור"  בספרייה. 

הנאמנות מספרות לתלמידים סיפורים בחן רב, מכינות הצגות ומפעילות את התלמידים 

ביצירת בובות, בצביעה ובשיח קבוצתי. 

החגיגה חוזרת על עצמה בכל יום ורק הצלצול קוטע אותה. 

 

מתנדבים צעירים ומבוגרים ב"נרקיסים" 

בביה"ס "נרקיסים", פועלים מספר מתנדבים מבוגרים מעמותת "ידיד לחינוך".  אחת מהם היא גברת נילי לוי (בתמונה), הפעילה שעתיים שבועיות בכיתות א'.  

נילי היא בעלת רקע בעבודה עם מחוננים ונותנת העשרה חינוכית לילדים.  במסגרת זו,  לימדה את גיא בינשטוק ואת אלון זהבי, את נושא "מפת העולם" בצורה מעמיקה וחווייתית. לאחר תקופת הלימוד הפרטנית התנדבו השניים להעביר את הנושא לשאר ילדי הכיתה. גיא ואלון הפכו למשך שעה להיות "מורים צעירים". יחד עם נילי הם הביאו לכיתה מפת עולם ענקית וחפצים ממקומות שונים ובעזרתם לימדו את הילדים את שושנת הרוחות, את שמות היבשות והאוקיינוסים וערכו חידות על שמות המדינות. ילדי הכיתה שתפו פעולה, הקשיבו והתעניינו.  

 

הורים בביה"ס "רימונים", משתתפים בהעשרת ההוראה בתחום המדעים 

בתחילת שנה"ל הנוכחית, יזמו הורים ורכזת המדעים בביה"ס "רימונים", אורית חיים, שיתוף פעולה בנושא הוראת המדעים.  

הורים המגיעים מתחומי התמחות שונים במקצועות המדעיים, מגיעים אל הכיתות ומעניקים לתלמידים הרצאות העשרה. 

לדוגמה, לאחרונה התקיימו ההרצאות הבאות: איתמר עוקב - יו"ר ועד ההורים,  הגיע לכיתות ה' והרצה על נושא המים,  ד"ר נחמה עוקב - הרצתה על מערכת העיכול. בשני המקרים ערכו המרצים המחשות והתלמידים נותרו עם תובנות מעמיקות על הנושאים.

בשבוע שעבר, הגיע עמית ורמוס - חבר ועדת ההיגוי העובד בחברת היי טק, לצורך מתן הרצאה על פיתוח חדשני הקשור לצילום מערכת העיכול.  עמית הציג בפני התלמידים שלוש קפסולות, האחת  מצלמת את הושט, האחת את המעי הדק והאחת את המעי הגס (שעדיין נמצאת בפיתוח). התלמידים חזו בסרטונים הממחישים את אופן עבודתן של הקפסולות, ובתום ההרצאה המרתקת, שאלו שאלות רבות על הנושא. אין ספק, שמעבר לחשיפה לפיתוח החדשני, התלמידים הבינו בצורה טובה את אופן עבודתה של מערכת העיכול בגוף האדם.

 

גם ילדי הגן נהנו בחווה לחינוך חקלאי אקולוגי 

ילדי גן האורן ביקרו ופעלו בחווה החקלאית, כאשר תלמידי כתה ה' מבי"ס "רימונים" חנכו אותם במסירות ובהנאה רבה.  

תלמידי החווה הפכו למורים לשעה קלה ולימדו אותם  פעילות חקלאית כגון: ניכוש , זריעה וקטיף חסה. אח"כ נהנו מתצפית והאכלת בע"ח .   

התלמידות גלי ויהלי מכתה ה/1 בי"ס "רימונים" כתבו על פעילות זו : 

" בחווה החקלאית קיבלנו הזדמנות לקחת אחריות על ילדי גן האורן. מהר מאד גילינו שזו חוויה לא רגילה. כל בוגר קיבל שלשה ילדי גן והם היו כל כך חמודים ומקסימים, שניסינו לשמר כל רגע נעים. משימתנו הייתה להעביר להם בדרך מהנה ושונה, מידע על החווה. זרענו זרעים וקיבלנו עציצים, ניכשנו עשבים ואכלנו מטעמים ולבסוף טיפלנו והאכלנו החיות. לבסוף כהפתעה, קיבלנו תה צמחים וחסה טעימה. הילדים היו מאד חמודים ולא הסכימו להיפרד מאיתנו הבוגרים !". 

 

 

הדפסשלח לחבר
נגישות באינטרנט דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד