מועצה מקומית קרית טבעון - עמוד הבית

דלג על בר עליון בראש הדף
בר עליון בראש הדף
16:09   19/3/2018
דלג על בר עליון אדום
בר עליון אדום
דלג על Ticker
Ticker

תערוכה : שבוי שפוי חופשי / אלי אלקרס

00:00

שעת סיפור - הענק הכי גנדרן בעולם

17:00

סרט: העיתון The Post

18:00

סרט: העיתון The Post

20:30

הישג לטבעון בנושא הזרוע המערבית של כביש 6

מאמציו של דוד אריאלי בחודשים האחרונים נשאו פרי. המועצה הארצית לתכנון ובניה, קיבלה החלטה משופרת ונוחה יותר לקריה. דוד אריאלי ציין, כי כעת מתמקד המאבק בדרישה למנהור כביש 77 (זרוע ההמשך המזרחית של כביש 6) וקורא לתושבי הקריה והסביבה, להירתם למאבק זה.
הגדל

המועצה הארצית לתכנון ובנייה, הכריעה בשבוע שעבר בנושא התוואי והאופי המתוכננים לזרוע ההמשך המערבית של כביש 6 (מתל-קשיש לכיוון צומת סומך). 

כזכור, ראש המועצה –דוד אריאלי, ניהל בחודשים האחרונים מסע שכנוע נחוש ביותר כנגד ההצעה אותה הציעה חברת "חוצה ישראל" לתכנון הכביש, תכנית שביצועה היה עלול לפגוע קשות באיכות חייהם של תושבי שכונת אלרואי ובאטרקטיביות של השכונה החדשה בת מאות יחידות הדיור, המתוכננת לקום באזור.  ראש המועצה, המכהן בעצמו כחבר המועצה הארצית לתכנון ובניה, הצליח למנוע קבלת החלטה בנושא בישיבה שקיימה המועצה בחודש שעבר, למרות הלחצים הכבדים שהופעלו על חבריה, והמשיך במו"מ מול משרד התחבורה וחברת "חוצה ישראל", על מנת להגיע להצעת פשרה שתהייה מקובלת על קרית טבעון.  

כאמור, קבלה המועצה הארצית בישיבתה האחרונה, הצעה תכנונית הטומנת בחובה מספר שיפורים שנדרשו ע"י ראש המועצה: 

1. נקודת הפיצול של תוואי כביש 6 מתוואי כביש 70, תוסט צפונה ככל האפשר, כדי למנוע התקרבות הכביש לשכונת אלרואי. 

2. יבוטל המחלף המפלצתי הענק (כ- 2000 דונם) שהיה מתוכנן בסמוך לצומת אלרואי בכביש 75.  המחלף שיוקם יהיה קטן בהרבה ומתון. 

3. רמת ההגדרה של כביש 75 תורד לרמת כביש אזורי, במקום ההגדרתו ככהיש בין-עירוני כיום.  המשמעות היא אי הרחבתו וקיטון עתידי בנפח התנועה העוברת בו. 

4. עד סוף שנת 2012 יוקם רמזור בצומת אלרואי. 

ראש המועצה מבקש להודות לשר התחבורה – ישראל כץ ולמשנה למנכ"ל משרדו – אלכס לנגר וכן למנכ"ל חברת חוצה ישראל – ראובן לבאון, על פתיחותם להקשיב ועל היענותם לצרכי הקריה.  דוד אריאלי מציין,  כי כעת מתמקד המאבק בדרישה למנהור כביש 77 (זרוע ההמשך המזרחית של כביש 6) וקורא לתושבי הקריה והסביבה, להירתם למאבק זה. 

הדפסשלח לחבר
נגישות באינטרנט דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד