מועצה מקומית קרית טבעון - עמוד הבית

דלג על בר עליון בראש הדף
בר עליון בראש הדף
13:07   21/2/2018
דלג על בר עליון אדום
בר עליון אדום
דלג על Ticker
Ticker

המיצב ; יהושע, דרקון יענה ציוני / רפי מינץ

11:00

שלל פעילויות "ברימונים"

לומדים וחווים זהירות בדרכים 

 

בביה"ס "רימונים" החלה בחודש האחרון פעילות נרחבת בנושא הזהירות בדרכים. תלמידי כיתות א' – ג', למדו על הסכנות הכרוכות בנסיעה לא בטוחה ברכב, ועל חצייה נכונה במעבר חצייה. תלמידי כיתה ד'2, עם המחנכת שלומית שמר, נסעו למרכז ההדרכה בקרית אליעזר, שם נחשפו והתנסו בתחומים רבים הקשורים לבטיחות בדרכים. באמצעות רכיבה על אופניים ומשחקי תפקידים. הכוונה היא כי כל כיתות השכבה הבוגרת, תסענה למרכז ההדרכה.

 

מלמדים וממחישים את ערך האחריות  

חודש שבט נפתח בביה"ס, בהצגת ערך האחריות על ידי חברי מועצת התלמידים בהנחייתה של רכזת החינוך החברתי - הדר בן שמעון.  

חברי המועצה חשפו את הערך בפני כל תלמידי ביה"ס, והעבירו את מפתח שגרירי החודש לתלמידי כיתה ה'2 ומחנכתם - שלומית גייסט. תלמידי הכיתה, הכינו שיעורי חברה בנושא האחריות, התחלקו לקבוצות בנות ארבעה תלמידים, והעבירו את הפעילויות בכתות. במסגרת הפעילות, התייחסו התלמידים לאחריות אישית, משפחתית ועוד. בתום הפעילות אספו תלמידי ה'2 משוב מכל כיתה בה קיימו פעילות. בנוסף, החליטה מועצת התלמידים, לקיים תחרות ניקיון בין כל הכיתות, כחלק מהשאיפה לטיפוח אחריות על סביבה נקייה. חברי המועצה, עוברים בין הכיתות ומעניקים ניקוד על פי קריטריונים שנקבעו מראש. לכיתה הזוכה, מצפה פרס מפתיע.  

 

שיחת ועידה: "רימונים" - מנהטן 

 

מזה מספר שנים, מתקיימת בביה"ס "רימונים" תוכנית "יחדיו", בשיתוף עם מכון לוקיי, מביה"ס ליאו בק בחיפה. מדריכי המכון מגיעים לביה"ס, ומקיימים פעילויות עם תלמידי כיתות ה', שכותרתן - הידוק הקשר עם יהדות ארה"ב. התלמידים מתכתבים עם ילדים בני גילם, בקהילת סיני – שרון, שבמנהטן, ומספרים על עצמם ועל ארצם. אחד משיאי התוכנית, הוא מפגש הוידאו-קונפרנס, המאפשר לילדים לראות את הפנים שמאחורי השמות ולחוות בצורה ויזואלית את הקשר הנרקם במהלך השנה.

מפגש הוידאו-קונפרנס שהתקיים בראשית השבוע שעבר, ענה על כל הציפיות והיה מוצלח ומשמעותי ביותר, הודות למחנכות שנכחו, עזרו ותמכו, והודות למדריכים הנפלאים, של מכון לוקיי, שעשו מלאכתם מתוך תחושת שליחות ובנאמנות גדולה. 

גם המשוב שהתקבל מהשותפים בקהילת סיני-שרון, היה חיובי מאוד. 

 

 

הדפסשלח לחבר
נגישות באינטרנט דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד