מועצה מקומית קרית טבעון - עמוד הבית

דלג על בר עליון בראש הדף
בר עליון בראש הדף
05:34   19/1/2018
דלג על בר עליון אדום
בר עליון אדום
דלג על Ticker
Ticker

קבלת שבת קהילתית במרכז קהילתי רמת טבעון

18:00

תערוכות במרכז ההנצחה

08:00

לפתיחת המיצב ; יהושע, דרקון יענה ציוני / רפי מינץ

11:00

המיצב ; יהושע, דרקון יענה ציוני / רפי מינץ

11:00

קבלת שבת שכונתית

18:00

סרט: סה לה וי! C'est La Vie!

20:00

ערב זמר – לשיר בין הטיפות

שירים באווירה חורפית בהנחיית: אילנה כץ21:30

מאות תושבים ושלושה ראשי רשויות, באו לדרוש מינהור כביש 77

מאות תושבים ושלושה ראשי רשויות, באו לדרוש מינהור כביש 77 (הגדל)

למעלה מ- 300 תושבי קרית טבעון והסביבה, גדשו ביום שלישי שעבר עד אפס מקום את אולם "צוותא" בטבעון, כדי לומר לא לכביש 77 מפלצתי (זרוע ההמשך המזרחית לכביש 6) וכן למנהרה ארוכה , שתציל את ערכי הנוף והמורשת ואת בריאותם ואיכות חייהם של תושבי האזור.
אל הכנס, אותו יזם וארגן מטה ועד הפעולה למנהור כביש 77, הגעו גם ראשי 3 הרשויות השותפות למאבק: ראש מועצת קרית טבעון -  דוד אריאלי, ראש מועצת רמת ישי - עפר בן אליעזר וראש המועצה האזורית עמק יזרעאל - אייל בצר.

 

עו"ד ישראל הרפז - יו"ר מטה המאבק, פרש בעזרת מצגת, את האיום שהכביש המתוכנן טומן בחובו על ערכי נוף ומורשת ועל בריאות התושבים. הרפז ציין את המגרעות הקשות של התוכנית, כפי שיועצה המקצועי של הועדה לתחבורה יבשתית עצמה, קבע.
הרפז: "אנו דורשים הכנסת הכביש למנהרה ארוכה, מהגשר החקלאי של שדה יעקב ועד צומת ישי".

 

לאחר מכן נשאו דברים, ראשי המועצות של עמק יזרעאל, רמת ישי וקרית טבעון, שלושתם הביעו את מחויבותם המלאה למאבק ואת אמונתם כי אחדות המטרה של שלושת הישובים והמעורבות הנמרצת של התושבים, יביאו להצלחתו.
דוד אריאלי: "לא ניתן לפגוע בבריאותם וברווחתם של התושבים. אנו ערוכים למאבק ארוך ובלתי מתפשר, גם אם ידרוש תקציבים וזמן. אני מקווה שכל מי שנמצא כאן, יגיע גם להפגנות ויתרום בכל דרך למאבק, כדי שזעקתנו תגיע לאזני ולתודעת מקבלי ההחלטות".

 

את הקהל ריגשו במיוחד, שני נציגי הנוער: עומר וענבר, שסיפרו על החיבור שלהם לנוף הירוק המשתקף מגבעות שיח' א-בריק ופסל זייד שעל פסגתן, ועל הענן השחור המאיים לכסותם  אם ייסלל הכביש המפלצתי המתוכנן.
כמו כן הביע תמיכתה במאבק ונכונותה לסייע בו, רונית פיסו – יו"ר הקואליציה לבריאות הציבור.

 

בסיום הערב, ביקש עו"ד הרפז מהנוכחים, לתרום גם לצד הכספי של המאבק היקר, הכולל שכירת יועצים מקצועיים.  כמו כן,הודה הרפז לדוד אריאלי ולסגנו שמוליק שמחון, על הירתמותם המסורה למאבק ותרומתם הרבה לקידומו.


           


 

הדפסשלח לחבר
נגישות באינטרנט דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד