מועצה מקומית קרית טבעון - עמוד הבית

דלג על בר עליון בראש הדף
בר עליון בראש הדף
01:32   26/2/2018
דלג על בר עליון אדום
בר עליון אדום
דלג על Ticker
Ticker

שעת סיפור: הילד שהחזיר את החיוך לנסיכה

17:00

סרט: פלא Wonder

18:00

סרט: פלא Wonder

20:15

תודה כבוד הרב זילברשטיין

תודה כבוד הרב זילברשטיין (הגדל)

רבה הראשי של הקריה פרש לאחר 43 שנות כהונה, רבים הגיעו לטקס ההוקרה שנערך לכבודו

ביום שלישי, מילאו עד אפס מקום את אולם התרבות של עמותת שלהבת, תושבים ואורחים שבאו להשתתף בטקס ההוקרה שנערך לכבוד רבה האשכנזי הראשי של קרית טבעון - הרב יהודה אריה זילברשטיין, לרגל פרישתו לגמלאות לאחר למעלה מארבעים שנות כהונה.

בטקס, שהנחתה בחן רב, חברת המועצה ניקול דרזנר, הוצג סרט אודות פועלו של הרב זילברשטיין ונישאו ברכות.  הטקס לווה בנגינתו של הרכב מוסיקלי מבית קונסרבטוריון רשת המתנ"סים.

 

שני ראשי מועצה לשעבר: עמיחי בן-דרור ושמואל אבואב, נשאו דברים מרגשים אודות הרב והערכתם אליו ואודות יכולתו המופלאה לחבר ולגשר בין דתיים לחילוניים ובין זרמים שונים בקריה. יכולת שעשתה אותו מקובל ואהוד על כלל תושבי הקריה.

גם ראש המועצה המכהן – דוד אריאלי, נשא דברים ואמר בין היתר: " בתקופת כהונתו, שימש כבוד הרב זילברשטיין, מופת לכל רב בישראל באשר לאופן בו ראוי להנהיג קהילה המבקשת לשמר את צביונה היהודי תוך מתן ביטוי לאופייה הישראלי. משימה זו אינה קלה כלל ועיקר. הזרמים השונים ביהדות אינם מועטים וכל אחד מבקש לו ביטוי ולעיתים אף מבקש לו הגמוניה. בנסיבות אלו אין ספק שהרב הצליח בדרכיו המיוחדות לאחד את הקהילה בטבעון, תוך שהוא מאפשר לכל  תושב לבחור את מידת העומק בה מבקש הוא לחוות את יהדותו.

 

הרב זילברשטיין, הפליא להבין את האוכלוסייה בטבעון ולא שפט ערכית את מי שלא הלך עקב בצד אגודל בדרך של קבלת עול תורה ומצוות. הוא הרביץ תורה לכולם, דתיים וחילונים, ולא בנה את יחסו לתושב על פי זהותו כדתי או חילוני. כולם היו שווים בעיניו, כולם היו ילדיו. לכל העניק יחס של עומק ורגישות, ידע להקשיב, היטיב לשמש כבן שיח, ויעץ לתושבים בלב רחב ובראש פתוח. אין לך מקומות רבים בישראל בהם כה הרבה תושבים, דתיים וחילונים, מדברים בהערצה ובאהבה על רבם, כפי שזה קורה בטבעון, כלפי הרב זילברשטיין".

 

עוד נשאו דברים: כבוד הרב הראשי עמרם בית-אל ומנהלת אגף האומנות ברשת המתנ"סים, יפעת בן-נתן, שהתייחסה לעשייתו האמנותית של הרב, הידוע גם כצייר מחונן.

הדפסשלח לחבר
נגישות באינטרנט דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד