מועצה מקומית קרית טבעון - עמוד הבית

דלג על בר עליון בראש הדף
בר עליון בראש הדף
09:20   24/3/2018
דלג על בר עליון אדום
בר עליון אדום
דלג על Ticker
Ticker

תערוכה : שבוי שפוי חופשי / אלי אלקרס

00:00

מרכז ההנצחה שמח לקחת חלק בפסטיבל שייח' הבריק

מגוון מופעים, סדנאות, הקרנת סרטי דוקו, הרצאות ועוד! 10:00

קונצרט ערב מוקרן על מסך גדול

חגיגת מוסיקה בחג המולד ברומא19:00

סרט: אהבתה מרתיחה את מי האמבט HER LOVE BOILS BATHWATER

19:00

סרט: סטלין מת! The Death of Stalin

21:15

צ'קובץ – קרואטיה, תאומה חדשה לטבעון

אריאלי מעניק לשלומון, תמונת רקפת – סמל הקריה (הגדל)

משלחת בראשות דוד אריאלי, ייצגה את הקריה בטקס החגיגי והמרגש בו נחתמה הברית

ביום שישי האחרון, נחתם באולם האירועים של העיר צ'קובץ שבצפון קרואטיה, הסכם ברית ערים תאומות בינה לבין קרית טבעון. על ההסכם חתמו ברנקו שלומון – ראש עריית צ'קובץ ודוד אריאלי – ראש מועצת טבעון, לאחר מסע גישושים והכנות שערך כשלוש שנים. בהסכם נאמר בין היתר: "מתוך אמונה מלאה כי יחסים ידידותיים תורמים לכבוד הדדי, חופש, שלום ופיתוח, העיר צ'קובץ והמועצה המקומית קרית טבעון, רוצות לקדם יחסים ידידותיים ולפתח את שיתוף הפעולה ביניהן.  ראשי הישובים רואים בחתימת הסכם זה – בסיס לבניית קשרים ידידותיים. כמו כן מפורטים בהסכם, תחומי שיתוף הפעולה הצפוי: איכות סביבה, כלכלה ותיירות, תרבות ואירועים חברתיים, אמנות, חינוך, ספורט ועוד.

 

לראש המועצה, התלוותה משלחת בת 3 חברים: מרים ראוך – יו"ר הועדה לקשרי חו"ל, נינה לייסטן – חברת הועדה והאחראית לנושא חילופי נוער, ברוך כהנא – יו"ר צוות ההסברה והפרסום של המועצה. המשלחת התקבלה בלבביות ובחום יוצאי דופן וזכתה לאהדה רבה מצד הקרואטים.

במהלך ארבעת ימי שהותם בצ'קובץ, ביקרו דוד אריאלי וחברי המשלחת, במכללה העירונית, במתקני ספורט, במפעל העירוני להפרדת פסולת, בחלקה היהודית בבית-העלמין המקומי, במוזיאון ובגלרייה העירוניים, בבית הולדתו של רודולף שטיינר- מייסד שיטת החינוך האנתרופוסופי, בארמון משפחת זרינסקי - מייסדת העיר במאה ה 17, ועוד.
המשלחת נפגשה עם פרנסי העיר, מנהלים בעירייה, אנשי חינוך וספורט, ועם הקהילה היהודית. כמו כן ביקרה המשלחת, במרכז הקהילה היהודית בבירת קרואטיה – זגרב ונפגשה עם רב הקהילה וכמה מחבריה.

 

טקס החתימה שנערך ברוב הוד והדר, בנוכחות יוסי עמרני - שגריר ישראל בקרואטיה ו-80 נכבדים נוספים, ריגש מאוד את חברי המשלחת ואת אנשי הקהילה היהודית שאמרו: "מרגש מאוד לשמוע את נגינת 'התקווה', בעיר בה הייתה קהילה יהודית מפוארת שנכחדה כמעט בשלמותה בידי הנאצים".  

 

בדברים שנשא דוד אריאלי בטקס, אמר בין היתר: "העם הקרואטי, בדומה לעם היהודי, נאבק שנים רבות על עצמאותו, כאשר המאבק היה עיקש ולא אחת אף עקוב מדם. למרות ההתנכלויות וניסיונות הדיכוי שהיו מנת חלקכם ממדינות האזור וממיעוטים בקרבכם, הצליח העם הקרואטי לשמר ולהחיות את תרבותו ושפתו ולהיות עם עצמאי וחופשי בארצו. איני יודע אם אתם יודעים, שההמנון הישראלי נפתח במילים: "עוד לא אבדה תקוותנו להיות עם חופשי בארצנו". בפגישתי עם שגרירת קרואטיה בישראל, שכיבדה אותי בביקורה, שמחתי ללמוד כי ממשלת קרואטיה ועמה, פתוחים לשמוע ולהבין את מהות הסכסוך בין מדינת ישראל לחלק משכניה הערבים וכי לקרואטיה אין עמדה נחרצת של תמיכה באחד הצדדים ושאיפתה היא כי ייכון שלום בין העמים. אור זאת, אני חש ומאמין כי שיתוף הפעולה בננו יהיה פורה ומוצלח".
במועד שטרם נקבע, צפוי להיערך בקריה ביקור גומלין בו יתקיים טקס חתימה דומה.

 

מרים ראוך – יו"ר הועדה לקשרי חו"ל: "זה היה ביקור מעניין ומוצלח ביותר. אנשי צ'קובץ יצאו מגדרם על מנת לכבד אותנו, להכיר לנו את היישוב היפה שלהם ולהנעים את זמננו. יש לי תחושה שבחרנו נכון ושמהקשר הזה יוולדו הרבה דברים טובים".

הפעילות הראשונה הצפויה במסגרת הקשר עם צ'קובץ, היא הזמנת שני אומנים מו העיר, לבוא ולהציג את עבודותיהם במסגרת שבת-אמנים שתיערך באפריל הקרוב. כמו כן, צפויה תזמורת הנוער שלנו להשתתף בחודש יולי הקרוב, בפסטיבל מוזיקה שיערך בעיר.

 

 
 
 
אריאלי מעניק לשלומון, תמונת רקפת, סמל הקריה      חותמים על הברית המשלחת והמלווים הקרואטים, בכניסה לדירת החדר בה נולד רודולף שטייינר

עם רבה של קהילת זגרב המשלחת על רקע האנדרטה שהוקמה במקום בו עמד בית הכנסת של צקובץ, שהוחרב בשואה קבלת פנים מלכותית על יד משמר ארמון זרינסקי


 

הדפסשלח לחבר
נגישות באינטרנט דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד