מועצה מקומית קרית טבעון - עמוד הבית

דלג על בר עליון בראש הדף
בר עליון בראש הדף
07:41   18/3/2018
דלג על בר עליון אדום
בר עליון אדום
דלג על Ticker
Ticker

תערוכה : שבוי שפוי חופשי / אלי אלקרס

00:00

נציגי המועצה סיירו בבז"ן

נציגי המועצה סיירו בבז"ן (הגדל)

ביום שישי האחרון, ביקרה קבוצה של נציגי המועצה, בבתי הזיקוק לנפט שבמפרץ חיפה. המשלחת הורכבה מחברים במליאת המועצה ובוועדה לאיכות הסביבה ובראשה עמד ראש המועצה – דוד אריאלי.  את הביקור יזם חנן קלצ'וק – מנהל מגזר התעשייה של בז"ן, שהוא תושב קרית טבעון.

 

קלצ'וק הציג בפני חברי המשלחת, מצגת מפורטת אודות מבנה חברת בז"ן, הרכב בעלי המניות, מפעליה ותוצריה, כאשר הדגש הושם על השקעותיה ופעילויותיה של החברה בתחום השיפור והשמירה על איכות הסביבה. לדברי קלצ'וק, בשנת 2007 התקבלה בדירקטוריון החברה, החלטה להשקיע באיכות הסביבה סכום של 270 מיליוני שקלים וכי עד לסוף שנת 2010, כבר הושקעו למעלה מ- 100 מליון שקלים מתוך סכום זה. לדברי קלצ'וק, ההשקעה הניבה תוצאות ונרשמה ירידה ניכרת בפליטת מזהמים ממפעלי בז"ן וכולם עומדים בתקני המשרד להגנת הסביבה.

באשר למתקן החדש – הפצחן המימני, העומד לקום בשטח בז"ן, הרגיע קלצ'וק ואמר כי מדובר במתקן שלא יזהם כלל את האוויר וייצר סולר שאיכותו תקטין את זיהום האוויר הנפלט מכלי הרכב.

בתום המצגת סיירה המשלחת במתקני הייצור השונים ובחדר הפיקוד והבקרה (בתמונה)..

 

דוד אריאלי: "באנו לבז"ן מתוך דאגה לבריאותם של תושבי הקריה. העובדה שמגזר התעשייה של החברה, מנוהל על ידי תושב טבעון וההסברים המשכנעים לכאורה שקיבלנו, נסכו בנו מידה מסוימת של רגיעה. אבל, יש להמשיך ולוודא שנעשה ויעשה כל שניתן, בתחום זה".  

הדפסשלח לחבר
נגישות באינטרנט דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד