מועצה מקומית קרית טבעון - עמוד הבית

דלג על בר עליון בראש הדף
בר עליון בראש הדף
02:12   24/2/2018
דלג על בר עליון אדום
בר עליון אדום
דלג על Ticker
Ticker

סרט- השיעור האחרון / בימוי: דני ווסרמן

11:30

אנסמבל מיתר בתוכנית "בארוק עכשיו"

18:30

סרט: הלומים Beneath the Silence

19:00

סרט- השיעור האחרון / בימוי: דני ווסרמן

20:30

סרט: פלא Wonder

21:00

טבעון יוצאת להכנת תכנית אב-מתאר כוללת

 

מזה שנים רבות מדובר בקרית טבעון על הצורך בהכנת תכנית אב-מתאר כוללת לישוב, שתאפשר תכנון מושכל בכל תחומי החיים בו, תוך ראייה לטווח ארוך.

 

כבר בראשית כהונתם החליטו ראש המועצה – דוד אריאלי והמליאה הנוכחית, לקדם את הנושא ולהביאו לידי מימוש ובמהלך שנת 2010, החלו ההכנות הראשונות להכנת התכנית, כאשר חברת המועצה - ד"ר נאוה סבר ותושב הקריה – אל"מ במיל' איל בר דוד, נבחרו להוביל את התהליך.

 

בשלב הראשון, ביקרו השנים במספר ישובים בהם הוכנה תכנית אב, על מנת ללמוד מניסיונם ולגבש מתוך כך הצעה לתהליך בטבעון. ההצעה הוצגה למליאת המועצה ואושרה פה אחד ואף הוקצה לה תקציב תלת שנתי החל משנת 2011. בשלב הבא, הוקמה ועדת היגוי שתפקידה להוביל את התכנית ולקבוע את הקווים המנחים שלה ותכניה. בועדת ההיגוי חברים: ראש המועצה, מהנדסת המועצה ונציגי ציבור מקצועיים: ד"ר נאוה סבר – אקולוגיה וסביבה, אייל בר דוד – מדיניות ציבורית ומינהל, חוה ליון – תכנון ערים, סוציו דמוגרפיה, ענת פיק – אדרכלות, שרה כצנלסון – תחבורה, בני שריג – כלכלה, קוקה רונן – חברה ושיתוף הציבור, נפתלי שושני – חינוך, עידן פורת – תכנון ערים.

 

בשבוע שעבר, התקיימה ישיבה ראשונה של וועדת ההיגוי ונדונו הקווים המנחים לתכנית, שיהוו אבני דרך לחברה שתבחר להכין את התכנית.

דוד אריאלי: "תכנית האב היא נדבך חשוב ביותר בתהליך קבלת ההחלטות שהכנסתי למועצה, המתבסס על חשיבה מערכתית ולטווח ארוך. התכנית תעסוק בייעודם של שטחי הציבור הפתוחים, בסוגיות הבניה למגורים, בתחבורה, במסחר ומרכזים מסחריים, באופי הנוי ועוד. אני סבור שזהו הליך הכרחי לפיתוח מושכל של הקריה, תוך שמירה על צביונה ואיכות החיים בה".

ד"ר נאוה סבר: "ייחודו של התהליך בטבעון, הוא בשילוב בין תכנית אב שהיא תכנית רעיונית הקובעת מטרות והנחיות, לבין תכנית מתאר שתוכן על פי הנחיות אלה ותעניק להן תוקף סטטוטורי מחייב.

התכנית תתבסס על עקרונות של קיימות, כלומר ניצול מיטבי של משאבי הסביבה תוך מזעור ההשלכות הסביבתיות, ומיקסום היכולות הכלכליות והחברתיות של הישוב".

התכנית תוכן על ידי חברה מקצועית שתבחר במכרז, תוך שיתוף הציבור בתהליך ותוך שילוב שלוש תכניות-אב שכבר נמצאות בהכנה, בתחומים: חינוך, תכנית אב למיחזור וטיפול בפסולת, ותכנית האב לניקוז.

 

בחודש אפריל,.יערך כנס תושבים שמטרתו לחשוף את התהליך לציבור ולקרוא לתושבים להצטרף אליו.

 

הדפסשלח לחבר
נגישות באינטרנט דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד