מועצה מקומית קרית טבעון - עמוד הבית

דלג על בר עליון בראש הדף
בר עליון בראש הדף
19:29   25/2/2018
דלג על בר עליון אדום
בר עליון אדום
דלג על Ticker
Ticker

מידע אמין על מין

מרצה: שלומית הברון20:30

טבעון נערכת להתמודדות מיטבית עם שריפות

בתמונה: מפקח של קק"ל בודק את פעילות הדילול (הגדל)
בתמונה: מפקח של קק"ל בודק את פעילות הדילול

דוד אריאלי: "המבנה הטופוגרפי של הקריה והעובדה שהיא טובלת בחורש, מחייבת אותנו להתייחס לנושא בכובד ראש. למרות שהתמודדנו היטב, יש לבדוק לעומק את המוכנות ולשפרה".

לאחר השריפה העגומה בהר הכרמל וההצתות שהיו בקריה וסביבתה, החליט ראש המועצה – דוד אריאלי, לבחון לעומק את מוכנותה של הקריה להתמודדות עם שריפות.
מייד לאחר השריפה, נערכה בדיקה ראשונית של מערך ההידרנטים (ברזי הכיבוי) וראש המועצה פנה לקק"ל בדרישה כי תפעל לדילול הצמחייה בסמוך לדרכי האש.
כמו כן, שוגר מכתב לשר הפנים ובו רשימת צרכים מיידיים בעלות מוערכת של כ-1.5 מיליוני ₪ (עגלת כיבוי נגררת, מיכלי נירוסטה, משאבות, תוספת הידרנטים, צינורות וזרנוקים, עבודות גיזום ומניעת נביטה, שילוט, ביגוד חסין אש וכלים שונים), שבמימונם מתבקש השר לסייע.

 

ביום שני השבוע, כינס ראש המועצה ישיבה מיוחדת בנושא, בה הוחלט על הקמת צוות מקצועי שיגבש תוכנית פעולה סדורה ויכין תוכנית מפורטת שתועבר למשרד הפנים.
חברי הצוות הם: מנכ"ל המועצה – יאיר אודם, הקב"ט – אלי זיו ומנהל מחלקת המים הביוב והגינון – אמוץ זרטל.

בעקבות פנית ראש המועצה לקק"ל, כבר החלה פעילות בשטח ובימים אלה פועל קבלן גיזום וכריתה בשבילי הביוב שמתחת לרחובות שיטים ונרקיסים. הקבלן כורת את כל עצי האורן המסוכנים, גוזם ומדלל את עצי האלון, וגוזם שיחים למיניהם, על מנת להפחית את סכנת התלקחות שריפה. 

בימים אלו שוקד אמוץ זרטל, על תוכנית גיזום וכריתה שתועבר לקק"ל ותכלול את כל השטחים המיוערים סביב לקריה. בשטחי החורש הסמוכים לבתי המגורים, תטפל המועצה עצמה באמצעות קבלן שתפעיל.
אלי זיו, מוסר כי להערכתו בקיץ הקרוב אנו צפויים להצתות ולכן יש להיערך ככל שניתן בהקדם.  כבר בימים הקרובים בכוונתו לערוך ניסיון עבירות ונגישות באמצעות כבאית שתיסע בכל דרכי האש ובאזורים הקריטיים.
כמו כן אומר זיו, כי יש כוונה לעודד תושבים לרכוש גלגלונים וזרנוקים, באמצעות ארגון מבצע שיערך בקרוב, למכירתם במחירים מוזלים. 

בתמונה: מפקח של קק"ל בודק את פעילות הדילול.   צילם: אמוץ זרטל.

הדפסשלח לחבר
נגישות באינטרנט דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד