מועצה מקומית קרית טבעון - עמוד הבית

דלג על בר עליון בראש הדף
בר עליון בראש הדף
12:44   21/2/2018
דלג על בר עליון אדום
בר עליון אדום
דלג על Ticker
Ticker

המיצב ; יהושע, דרקון יענה ציוני / רפי מינץ

11:00

חדשות החינוך

חדשות החינוך (הגדל)

מעבר חלק ונעים, מהגן לביה"ס
המעבר המשמעותי מן הגן לביה"ס היסודי, מקבל התייחסות רצינית ומיוחדת במערכת החינוך של הקריה.  בראשית שנת הלימודים, נפגשו מחנכות כיתות א' ומנהלות בתיה"ס היסודיים, עם גננות הגנים שילדיהם מיועדים להגיע לביה"ס, וערכו תיאום ציפיות וחשיבה משותפת על ביצוע "תוכנית המעברים" באופן הטוב ביותר, תוך הפקת לקחים משנים קודמות.
מטרת התוכנית היא- להעביר לילדים ולהוריהם את המסר כי ביה"ס אינו  "בית חרושת לציונים", אלא מקום שמחנך לערכים, שנותן מקום ויחס אישי לכל תלמיד ושיש בו שמחה, עשייה ויצירה.
במסגרת התוכנית, מתארחים ילדי הגנים, בכיתות א' ולהיפך, ומתקיימות פעילויות משותפות שונות, כמו: יום מוקדים (עם הורי הילדים), יום ספורט, טקס שבועות ועוד. לאחרונה לדוגמה, התארחו תלמידי כיתה א'1 של ביה"ס קרית-עמל בגן "נוריות" (בתמונה). הביקור המרגש החל במפגש מרוכז ולאחר מכן עברו הילדים לפעילות חופשית בגן, כאשר חלק מתלמידי כיתה א' שמחו לחזור לפינות האהובות עליהם מימי הגן ולפגוש את הגננות הנרגשות. האירוע הסתיים בקבלת שבת, עם שירי שבת, יין, חלה וכדורי שוקולד.
שבוע לאחר מכן, ביקרו ילדי הגן בביה"ס וסיירו בכיתת המחשבים, בספרייה, באולם הספורט ובחדר המוסיקה, שם נערכה גם פעילות עם כלי-נגינה. לאחר מכן נכנסו הילדים לכיתה, התיישבו ליד התלמידים והשתתפו בשיעור מדעים ראשון בחייהם, אודות החילזון, בסופו יצרו תמונות צבעוניות שנלקחו לקישוט הגן. לאחר השיעור, חוו ילדי הגן גם הפסקה בה בילו עם ילדי הגן כיתה א' בארגז החול ובמתקנים השונים.  מנהלת ביה"ס מעידה כי המפגשים המקסימים, השאירו לילדים ולצוות "טעם של עוד..".

 

חברים חדשים בביה"ס "רימונים"

 

בשבועות האחרונים הולכים ותופסים מקום של כבוד וחיבה, חברים חדשים בביה"ס "רימונים". מדובר בחבורת האוגרים החביבים המאכלסים את פינת-החי החדשה שהוקמה בביה"ס.
הליך הקמתה של פינת-החי, מלווה בשעורים בנושא בעלי החיים, הניתנים לתלמידי ביה"ס על ידי נדב ממכללת אורנים.
בוגרי מחזור נ"ב שסיימו את לימודיהם, תרמו תרומה נכבדה להקמת פינת החי, כחלק ממתנת הפרידה שהעניקו לביה"ס, וגם הורי ביה"ס נרתמו ותרמו את הכלובים לפינה זו.
בביה"ס הוקמה ועדת פינת חי, בה חברים תלמידים מכיתות ג – ה', הדואגים מדי יום לשלומם ורווחתם של האוגרים. בנוסף, תלמידים מהכיתות השונות מוזמנים מדי יום, בשעת ההפסקה, לצפות, ללטף ולהאכיל את האוגרים. על הקמת פינת-החי ועל התהליך כולו, אמונה רכזת המדעים - אורית חיים, המעידה כי כבר בשלבים אלה, ניתן לראות את שמחתם של הילדים לנוכח התהליך כולו ואת רצונם לבקר בפינה בכל זמן פנוי.

 

ו"הדרת פני זקן" בביה"ס קרית עמל

 

ביום שישי סגרירי, צעדו בהתרגשות ילדי כיתה ב'2 מביה"ס קריית עמל, בדרכם למשימה מיוחדת - קבלת שבת עם דיירי מחלקת ההחלמה של "דור טבעון". לאחר עצירה לארוחת בוקר בגן המשחקים ברחוב רבין וריצה קלה (בגלל הגשם שטפטף) לעבר "דור טבעון", הגיעו הילדים לקומה הרביעית בבניין, שם נפגשו עם דיירי המחלקה.
רותם שנפ, אמו של איתמר - תלמיד הכיתה ועובדת סוציאלית במקום, ארגנה את האירוע החגיגי:  רכזת התעסוקה - סיפרה סיפור לשבת, אחד הדיירים - בירך וחילק תירוש וחלה, דיירת אחרת של המחלקה - הדליקה נרות, ואולה מוזס - דיירת הדיור המוגן, הנעימה בנגינה בחלילית.
אסתר אברהם – אף היא דיירת בדיור המוגן וגם סבתא רבה של דני מילר – תלמידת הכיתה, סיפרה על פרחים וברכות, לקראת טו' בשבט. לקראת סיום, הילדים הסתדרו בחצי מעגל והסבו הנאה רבה לקשישים כששרו מחרוזת שירים ייחודית, בהדרכת המחנכת - עליזה אלימלך.
האירוע הסתיים בעוגה, חלה, מיץ פטל וממתקים, לגדולים ולקטנים.
המפגש היה חוויה קסומה של תרומה הדדית בין הקשישים לילדים, ממנה יצאו שני הצדדים נשכרים ומאושרים.

 

 

הדפסשלח לחבר
נגישות באינטרנט דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד