מועצה מקומית קרית טבעון - עמוד הבית

דלג על בר עליון בראש הדף
בר עליון בראש הדף
22:37   22/2/2018
דלג על בר עליון אדום
בר עליון אדום
דלג על Ticker
Ticker

המיצב ; יהושע, דרקון יענה ציוני / רפי מינץ

11:00

על צלילים ואנשים - היצירות הגדולות של מקס ברוך

08:40

שעת גלריה – "צלחות מתחפשות"

17:00

סרט: מודי MAUDIE - - טרום בכורה

18:00

חיטוב המוח

19:30

סרט: העדות | THE TESTAMENT

20:30

בני טבעון הם מהמובילים בארץ בשיעור היציאה לקורס קצינים

בני טבעון הם מהמובילים בארץ בשיעור היציאה לקורס קצינים (הגדל)

דוד אריאלי, שקיבל השבוע את נתוני הגיוס והשירות המרשימים של בני הקריה: "זה אחד המדדים לחינוך הערכי לו זוכים בני הנוער שלנו"

ביום ראשון הגיעו ללשכת ראש המועצה, שני קצינים מיחידת הנוער והקהילה של צה"ל (סרן סאלח חלבי וסג"מית ליאור מלכה) ומסרו לידיו ולידי מנהל מחלקת החינוך – יאיר אודם, את נתוני הגיוס והשירות בצה"ל של בני הקריה.
הקצינים ציינו כי מדובר בנתונים מרשימים ביותר וגבוהים בהרבה מן הממוצע הארצי וכי יש לפעול על מנת לשמרם גם בעתיד.
שיעור הגיוס של בני הקריה – עומד על 90.1% (לעומת ממוצע ארצי של 74.8%) ושיעור בנות טבעון המתגייסות = 79.5% (הממוצע הארצי = 58.5%).
למרות השיעור הגבוה יחסית, סבר ראש המועצה כי הנתונים מעוותים את התמונה, עקב מספרם הגדול של בני הקריה המתנדבים לשנת שירות ודוחים עקב כך את גיוסם וביקש לבדוק ולתקן, במידת הצורך, את ההתייחסות לנושא בדווח של השנה הבאה.
54.2% מבני הקריה התגייסו ליחידות קרביות, 20.6% נוספים התגייסו ליחידות איכותיות אחרות, 8.4% משרתים ביחידות טכניות ו – 1.9% גויסו לעתודה האקדמאית.
ההתפלגות בקרב הבנות: 2% - ביחידות קרביות, 85.1% - בתפקידי איכות, 1% ביחידות טכניות ו- 0% בעתודה.
הנתון המרשים ביותר, שבו גם חל גידול משמעותי לעומת השנים הקודמות, הוא שיעור היוצאים לקצונה מקרב הבנים – 22.1%. שיעור זה הוא מן הגבוהים בארץ ומציב את הקריה בעשירון העליון בתחום זה.
יש לציין כי כאשר בוחנים את נתוני הגיוס והשירות הקרבי, לגבי בוגרי אורט גרינברג בלבד, מוצאים שהם אף גבוהים יותר במספר אחוזים.
דוד אריאלי: "קיבלתי את הנתונים בגאווה ובהערכה רבה. זה אחד המדדים לחינוך הערכי לו זוכים בני הנוער שלנו. בעוד ישנם ישובים בהם נאבקים בנגע ההשתמטות, אנו מתברכים בשיעור מרשים של יוצאים לקצונה. נתונים אלה הם המשך ישיר לאיכות הערכית של בני הנוער שלנו, הבאה לידי ביטוי במעורבותם הקהילתית. ובלטה במיוחד, בהתנדבותם הנפלאה באירועי השריפות האחרונים".

הדפסשלח לחבר
נגישות באינטרנט דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד