מועצה מקומית קרית טבעון - עמוד הבית

דלג על בר עליון בראש הדף
בר עליון בראש הדף
22:09   18/2/2018
דלג על בר עליון אדום
בר עליון אדום
דלג על Ticker
Ticker

המיצב ; יהושע, דרקון יענה ציוני / רפי מינץ

11:00

לצד השריפה הגדולה בכרמל, התמודדה טבעון בהצלחה עם גל הצתות משלה

לצד השריפה הגדולה בכרמל, התמודדה טבעון בהצלחה עם גל הצתות משלה (הגדל)

דוד אריאלי: "בזכות התגובה המהירה של המועצה וכוחות ההצלה והביטחון, ובזכות המתנדבים מקרב התושבים והנוער הנפלא שלנו – נמנע אסון".

במקביל להשתוללות השריפה הגדולה בכרמל, ניצתו בסוף השבוע שעבר גם בקריה וסביבתה, מספר רב של שריפות - שלוש מהן שריפות חורש גדולות שהיו עלולות לסכן בתי מגורים סמוכים.

השריפה הראשונה, ניצתה בשעות אחר-הצהריים של יום חמישי, בארבעה מוקדים שונים, בחורש שבין הישוב נופית לכפר חילף והייתה עלולה להתפשט ולסכן את שכונת רמת-טבעון.

אל המקום הגיעו ראשונים, עובדי מחלקת הפיקוח של המועצה והכוננים, בראשות ראש המועצה והקב"ט – אלי זיו ובלוויית עגלת החירום לכיבוי-אש שברשות המועצה. כמו כן הוזעקו למקום מתנדבי יחידת הג'יפים של הקריה, שסייעו אף הם בפעולות הכיבוי ובהובלת הכבאים אל מוקדי האש. עקב החשש כי מדובר בהצתה וכי עלולות להיות עוד כאלה, קיימו הקב"ט ויחידת הג'יפים, סיורים בקריה ומסביב לה לאורך כל הלילה.

 

ביום שישי התממש החשש, כאשר בשעה 13:15, ניצתה שריפה בוואדי הסמוך לרחובות גורדון וגולומב בקרית טבעון. האש איימה להתפשט לכיוון הגן הלאומי בית-שערים והיה חשש לפגיעה גם בתושבי הרחובות הסמוכים, שפונו על-ידי המועצה לבית הספר התיכון.
פעולה מהירה של מכבי האש, בסיוע עובדי המועצה, מתנדבים רבים ומטוסי כיבוי שהוזנקו מאזור הכרמל, הצליחה להשתלט על האש ולכבותה כליל לאחר כ- 40 דקות.
בשלב זה החליט ראש המועצה, לכנס ישיבת חירום בה השתתפו: מנהלי המועצה, המשטרה, נציגי יחידת הג'יפים, מנהל רשת המתנ"סים, יו"ר צוות ההסברה והפרסום וחברי מליאה.  כישיבה התקבלו שלוש החלטות עיקריות: תגבור התצפיות והסיורים הממונעים, בקריה ומסביב לה, פתיחת חמ"ל המועצה ואיושו לאורך כל שעות היממה, ופרסום הודעה לציבור באתר האינטרנט של המועצה.
בשעות הערב של יום שישי נוכחנו לדעת עד כמה הייתה ההתארגנות נכונה ונחוצה, כאשר בשעה 21:00 הבחינה התצפית שהוצבה בסמוך לפסל זייד, באש שניצתה מתחת למצפור שברחוב שרת, והעבירה על כך הודעה לחמ"ל שהזעיק למקום את מכבי-האש וכוחות הסיוע, שהשתלטו על האש במהירות ומנעו התפשטותה לרחוב שרת, שתושביו קיבלו במקביל התראת פינוי.

יש לציין כי את מרבית התצפיות שהוצבו בקריה לאורך כל סוף השבוע (שמספרן נע בין 17 ל- 31 תצפיות!), איישו עשרות בני נוער וחיילים בחופשה שהתנדבו למשימה במהירות וביצעו אותה באופן מופתי.  את הרעיון לגיוסם, הגה חבר המועצה – עמית אבני  ומנהלת אגף הנוער ברשת המתנ"סים – לימור גרימן, ריכזה את המהלך יחד עמו ועם גרעין הש"ש. ראש המועצה ומנהלי המחלקות ליוו באופן פעיל ושוטף את כל הפעילות.  .

דוד אריאלי: "היערכותה של הקריה הוכיחה את עצמה. התגובה המהירה של המועצה ומכבי-האש, מנעה אסון. אלי זיו – קב"ט המועצה, ראוי לשבח על כך שהצליח בקור הרוח שלו ובדרכו הצנועה, לשלב את כלל הגורמים ולסחוף אותם לפעילות יעילה. תודתי נתונה גם למשטרה, לבני הנוער הנפלאים שלנו, למתנדבי יחידת הג'יפים ולכל התושבים שסייעו". 

 

 
 
    

 

 

 

הדפסשלח לחבר
נגישות באינטרנט דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד