מועצה מקומית קרית טבעון - עמוד הבית

דלג על בר עליון בראש הדף
בר עליון בראש הדף
22:05   18/2/2018
דלג על בר עליון אדום
בר עליון אדום
דלג על Ticker
Ticker

המיצב ; יהושע, דרקון יענה ציוני / רפי מינץ

11:00

מעפילים, מתיישבים ושוטרים בריטיים בביה"ס "רימונים"

מעפילים, מתיישבים ושוטרים בריטיים בביה"ס "רימונים"  (הגדל)

מעבר ללימוד התיאורטי של נושא כ"ט בנובמבר והאירועים שקדמו לו, שיחקו תלמידי ביה"ס "רימונים" כמדי שנה, במשחק תפקידים הקשור לתקופה.

 

בכל אחת משנות שהותם בביה"ס, מתנסים התלמידים בגילום דמויות שונות, כך שבהגיעם לכיתה ו', הם משלימים את התמונה הכוללת אודות התנהלות היישוב היהודי בארץ בתקופה זו. תלמידי כיתות א' -  הם המעפילים מן היבשה (הוואדי הסמוך), הוריהם מגלמים את הבריטים האורבים להם וממחישים את תפיסתם, תלמידי כיתות ב' - הם אנשי היישוב היהודי המקדמים את פני המעפילים, תלמידי כיתות ג' - הם המעפילים מן הים, ותלמידי כיתות ה' - מגלמים בחלקם את המשטרה הבריטית ובחלקם את אנשי המחתרת היוצאים למבצע "ליל הגשרים.  במקביל בונים הורי ותלמידי כיתות ג', אניית מעפילים ותלמידי כיתות ד' - בונים עם הוריהם, דגם מרשים של ישוב "חומה ומגדל". תלמידי כיתות ו' - מפעילים את הרדיו המחתרתי ומפיקים עיתון מיוחד, הכולל תיאורים וראיונות עם הדמויות השונות.

 

בסופו של היום, התכנסו ההורים והתלמידים באולם הספורט לטקס בהנחיית הצוות החינוכי, במהלכו שרה כל שכבה שיר מהתקופה.  תלמידי כיתות ו' קיימו מצעד דגלים מרשים, ובסיום שרו כולם את ההמנון הלאומי.

הדפסשלח לחבר
נגישות באינטרנט דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד