מועצה מקומית קרית טבעון - עמוד הבית

דלג על בר עליון בראש הדף
בר עליון בראש הדף
01:54   24/1/2018
דלג על בר עליון אדום
בר עליון אדום
דלג על Ticker
Ticker

תערוכות במרכז ההנצחה

08:00

המיצב ; יהושע, דרקון יענה ציוני / רפי מינץ

11:00

העולם מתכווץ-שינויים בעולם הגלובאלי

האם פוטין תופס טרמפ על טראמפ?19:30

רביטל ויטלזון יעקבס

21:00

בקרוב - סקר מיפוי בעיית הנגישות בקרית טבעון

צעד במעורבות החברתית והתייחסות שווה, הוגנת ומכובדת לכל אדם
22/12/2011
בקרוב - סקר מיפוי בעיית הנגישות בקרית טבעון (הגדל)

בחודש הבא יחל סקר נגישות בקרית טבעון, שאמור לסייע בשילוב אנשים עם צרכים מיוחדים וקשיים פיסיים בחברה. הזמנת הסקר מעידה על מעורבות חברתית של המועצה ומעלה את המודעות לצורך בהתייחסות שווה, הוגנת ומכובדת לכל אדם.ביצוע סקר נגישות מאפשר לכל עסק, ארגון או מוסד ציבורי, לבחון את רמת הנגישות הפיסית ואת נגישות השירות בכדי לעמוד על הצעדים הדרושים לשיפור.

 

ברוב המקרים התשתית הפיסית והארגונית של עסקים, מוסדות ומבנים ציבוריים הינה טובה מאד, אולם במקרה שפרטים קטנים נשמטו במהלך הביצוע, נפגעת רמת הנגישות לאנשים מוגבלים. לדוגמא, תא שירותים המיועד לנכים ולא הותקן בו מאחז יד לצד האסלה, אנשים המוגבלים בניידות בהם קשישים, יתקשו להשתמש בשירותים. זיהוי מדויק של התשתית הקיימת ושל הצרכים השונים של אוכלוסיות היעד יאפשר לבצע את השינויים הנדרשים במינימום עלות.

 

הסקר בטבעון יבוצע על ידי אדריכל מורשה נגישות, שיעבור בין המתחמים והמבנים הציבוריים, מבני החינוך ובהמשך גם בין כל המבנים הפרטיים בטבעון, בהם משתמש הציבור, כגון: בתי קפה, מסעדות, בנקים וכו'. בכל המבנים בהם יבוצע הסקר, ימופו בעיות הנגישות העיקריות, ויוצגו בפני ועדת הנגישות של טבעון, שתקבע את עדיפות הטיפול בבעיות על פי קריטריונים שיקבעו.

 

 

אבי בן יוסף, יו"ר ועדת הנגישות בטבעון: "החשיבות המיידית היא בהעלאת המודעות הציבורית בעניין. סקר שכזה אשר ממפה את טבעון ומדגיש היכן, איך וכיצד צריך לשפר נגישות לכולם, חשיבותו היא עצומה. לאחריו ניתן יהיה בפרקי זמן לא ארוכים, להפוך את הקריה נגישה לכולם. נושא זה אינו נמדד במדד עלות תועלת, מן הסיבה הפשוטה שמדובר באיכות חיי תושב בעל מגבלה כזאת או אחרת. אין ספק שלאחר יישום הפרויקט, תהפוך הקריה נגישה לכל תושביה באופן שוויוני , והערך שוויון!!, חשוב לכולנו".

הדפסשלח לחבר
נגישות באינטרנט דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד