מועצה מקומית קרית טבעון - עמוד הבית

דלג על בר עליון בראש הדף
בר עליון בראש הדף
13:52   20/3/2018
דלג על בר עליון אדום
בר עליון אדום
דלג על Ticker
Ticker

תערוכה : שבוי שפוי חופשי / אלי אלקרס

00:00

שיפוץ האנדרטה לזכר בני קרית טבעון

אנדרטת הענק הנמצאת בצומת קרית טבעון, מפורקת בימים אלו ובמקומה תוצב אנדרטה זהה לחלוטין. היכנסו לראות איך מפרקים חתיכת היסטוריה מקומית.
29/11/2011
שיפוץ האנדרטה לזכר בני קרית טבעון (הגדל)

אנדרטת המתכת הענקית, המהווה את אחד מהסמלים של קרית טבעון, הוקמה בשנת 1970 על ידי   האדריכל-פסל יחיאל ערד מקיבוץ סער . האנדרטה מורכבת משלוש זרועות פלדה המתנשאות לגובה רב, מצטלבות זו בזו בדמות של "מחסום טנקים" המגלם את הרעיון של "עד כאן!", כביטוי לגבורת הבנים שנפלו ושימשו בגופם מחסום לנחשולי האיבה הסובבים אותנו.

 

לאחרונה התגלו באנדרטה נזקי קורוזיה קשים, הפוגעים במראה ומסכנים את יציבותה ושלמותה. המועצה המקומית החליטה להירתם לשיפוץ האנדרטה, ולאחר בדיקות שבוצעו, הוסכם כי הדרך היחידה לשמר את האנדרטה היא לפרקה ולהקים אנדרטה זהה, חדשה לחלוטין. לאחר שתפורק האנדרטה יבדקו גם יסודותיה ואף הם ישודרגו בהתאמה. כמו כן יוחלף ריצוף השיש, יותקנו גופי תאורה חדשים ומשופרים, ויוקם מעקה שיסייע למתקשים בהליכה להיכנס אל האנדרטה. סך כל עלות הפרויקט, מוערך בכ - 750 אלף ₪, סכום נכבד אשר גוייס ע"י ראש המועצה למטרה חשובה זו.

 

                                                              

 

מפעל המתכות "מלמה" שבגליל התחתון, מייצר את הקונסטרוקציה לאנדרטה החדשה. מבנים באורך של 18 מטר, הנבנים   מפלדת "קורטן" העמידה בפני קורוזיה. בתום עבודת יצור השלד, הוא יועבר לצביעה באוהל מיוחד שיוקם במפעל לשם כך. השבוע הגיע שלב עבודות הפרוק והפינוי של האנדרטה הקיימת, ואכן מתממשת התקווה שהשיפוץ יסתיים בקרוב וכמובן לפני יום הזיכרון תשע"ב.

 

דני שוסטר , תושב טבעון, שהוא מבעליו של משרד "שוסטר-רזניק" המנהל ומפקח על הפרויקט, אומר: "אנו עובדים כאן בחרדת קודש. לאחר חודשי עבודה במפעל, התחלנו השבוע בעבודה באזור האנדרטה מתוך כוונה להעמיד העתק מדויק, אך משופר, של האנדרטה. במידה ולא יהיה חורף גשום מדי אני מאמין שנסיים בעוד כשלושה חודשים".

 

ראש המועצה דרור אריאלי שראה לנגד עיניו את הפרויקט כאחד הפרויקטים החשובים לקריה אומר   "אני שמח שהפרויקט יצא לדרך. השקעתי בפרויקט זה מאות שעות עבודה בגיוס כספים מתורמים וממשרד הביטחון ולשמחתי  הצלחתי לאגם את התקציב לפרויקט. נרתמתי לנושא זה בשל העובדה כי הקורוזיה שבאנדרטה הפכה אותה למבנה לא בטיחותי. בנוסף, כאב לי שהאנדרטה הייתה במצב בו לא כיבדה את בנינו ואני משוכנע ששיקום האנדרטה יעצים את ערך הזיכרון של הבנים שכולנו רואים אותו כערך בפני עצמו."

הדפסשלח לחבר
נגישות באינטרנט דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד