מועצה מקומית קרית טבעון - עמוד הבית

דלג על בר עליון בראש הדף
בר עליון בראש הדף
02:43   21/3/2018
דלג על בר עליון אדום
בר עליון אדום
דלג על Ticker
Ticker

תערוכה : שבוי שפוי חופשי / אלי אלקרס

00:00

מלכוד 77

אתמול הגיעה לטבעון החברה הלאומית לדרכים והציגה בפני רוה"מ דוד אריאלי, מהנדס המועצה מריוס ראפ ותושבים רבים מטבעון, את החלופות המוצעות לכביש 77.
17/11/2011
מלכוד 77 (הגדל)

עשרות תושבי קרית טבעון הגיעו אתמול למרכז ההנצחה, יחד עם ראש המועצה ומהנדס המועצה לראות ולהקשיב לדברי אנשי החברה הלאומית לדרכים ומתכנני החלופות השונות לכביש 77/722, בין צומת תל קשיש למחלף ישי, בו מתוכנן להיות כביש מהיר בנוסף לכביש הקיים. המצגת המובאת בזאת, מציגה את החלופות הנבחנות העומדות על הפרק, תרחישים אפשריים לשנת 2030 ואת החלופות השונות מהיבטים שונים. בין החלופות שהוצגו קימות מספר אפשרויות למנהור הכביש בתווים שונים ובאורכים שונים.

 

במקום התנהל דיון ענייני ורווי מתח, כאשר אריאלי והתושבים דורשים מאנשי החברה הלאומית לא להעדיף באופן אוטומטי את חלופה A (הצמדת תשתיות) רק מכיוון שהיא הזולה בהן, וביקשו לבחון לעומק את כל החלופות האפשריות.

 

הן התושבים והן המועצה לא אהבו את חלופה A שעל פניו לא נראית כהצעה הכי טובה לתושבי טבעון והסביבה. ראש המועצה דוד אריאלי אמר "נראה כי חלופה A מועדפת על החברה הלאומית לדרכים ולא מהסיבות הנכונות והיא לא מוערכות נכון, מאחר ואין היא לוקחת בחשבון את התוצר הלאומי הגולמי שיאבד במהלך הבניה, שתמשך שנים רבות, דבר שאלול להגיע למיליארדי שקלים. על פניו נראה שהזול הוא היקר ביותר ומהווה פגיעה חמורה בתושבי טבעון". הוסכם כי בדיקת החלופות עדיין לא הסתיימה וכי החברה הלאומית צריכה לבדוק כדאיות של כל חלופה ולבצע סקר סביבתי נרחב ובהמשך יתקיים מפגש נוסף.

 

להורדת מצגת תת"ל 48 – דרך 77 קטע תל קשיש מחלף ישי

הדפסשלח לחבר
נגישות באינטרנט דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד