מועצה מקומית קרית טבעון - עמוד הבית

דלג על בר עליון בראש הדף
בר עליון בראש הדף
12:48   21/2/2018
דלג על בר עליון אדום
בר עליון אדום
דלג על Ticker
Ticker

המיצב ; יהושע, דרקון יענה ציוני / רפי מינץ

11:00

המעלית בבניין המועצה "עולה קומה"

10/10/2011
המעלית בבניין המועצה "עולה קומה" (הגדל)

בשבוע שעבר, פסק שופט בית-המשפט המחוזי בחיפה – מנחם דניאל, לטובת המועצה, בערעור שהגישה כנגד החלטת בית-משפט השלום, בעניין סילוק על הסף של תביעה שהגיש אייל בלומברג (בעל מספר חנויות בבניין בן שוכנת המועצה), כנגד הקמת מעלית בבניין. בנוסף חייב השופט את מר בלומברג, בתשלום הוצאות למועצה, בסך 17,400 ₪. המועצה הגישה לבית-משפט השלום,לפני מספר חודשים, בקשה לסלוק על הסף של תביעת בלומברג בטענה שהנושא מסור לסמכותו הבלעדית של המפקח על הבתים המשותפים. בקשת המועצה נדחתה ובעקבות זאת, הוגש ערעור לבית המשפט המחוזי.

  

השופט דניאל, קיבל כאמור את הערעור וקבע כי הוראות סעיף 59ג' לחוק המקרקעין (הקובע כי הסמכות הייחודית לדון בסכסוך בין צדדים שהם דיירים בבית משותף, בדבר זכויותיהם וחובותיהם, נתונה למפקח על הבתים המשותפים), חל גם על בעל דירה החייב בביצוע סידורי נגישות לאנשים עם מוגבלות, לצורך הגעה למקום ציבורי. משמעות ההחלטה היא כי סוגיית המעלית עוברת למפקח על הבתים המשותפים, שהיא זירה מתאימה ונוחה בהרבה למועצה.

 

ראש המועצה - דוד אריאלי: "הבטחנו לציבור שלא נשקוט עד שתהיה מעלית לשימוש הנכים, הקשישים ולכל תושב הזקוק לכך. אני משוכנע כי במסגרת של המפקח על הבתים המשותפים, נשכנע כי המעלית נחוצה וכונה לישוב ואין בה כדי לפגוע כהוא זה, בנכסיו של מר בלומברג או בבית המשותף שהמועצה היא אחד הדיירים בו".   

 

הדפסשלח לחבר
נגישות באינטרנט דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד