מועצה מקומית קרית טבעון - עמוד הבית

דלג על בר עליון בראש הדף
בר עליון בראש הדף
19:06   18/3/2018
דלג על בר עליון אדום
בר עליון אדום
דלג על Ticker
Ticker

תערוכה : שבוי שפוי חופשי / אלי אלקרס

00:00

שיפוץ האנדרטה נמצא בעיצומו

7/09/2011
שיפוץ האנדרטה נמצא בעיצומו (הגדל)

למרות שהדבר אינו ניכר לעין, שיפוץ האנדרטה לזכר בני קרית טבעון שנפלו במערכות ישראל, נמצא בעיצומו ויסתיים לפני יום הזיכרון תשע"ב. כפי שהובטח על-ידי ראש המועצה דוד אריאלי.

 

באנדרטת המתכת הענקית, דמוית מחסום נגד טנקים, העומדת על תילה כ- 35 שנים, התגלו בשנים האחרונות נזקי קורוזיה קשים, הפוגעים במראה ומסכנים את שלמותה. המועצה המקומית החליטה להירתם לשיפוץ האנדרטה, ולאחר בדיקות שבוצעו התברר כי הדרך היחידה היא לפרק את האנדרטה הקיימת ולהקים אנדרטה זהה, חדשה לחלוטין.

 

בימים אלה נמצא מפעל המתכות "מלמה" שבגליל התחתון, בשלבים מתקדמים של יצור הקונסטרוקציה לאנדרטה החדשה (בתמונה).  מדובר במבנים באורך של 18 מטר, הנבנים  מפלדת "קורטן" העמידה בפני קורוזיה.  בתום עבודת יצור השלד, הוא יועבר לצביעה באוהל מיוחד שיוקם במפעל לשם כך. השלד אמור להיות מוכן להתקנה בחודש אוקטובר הקרוב. 

כשבועיים קודם לכן, יחלו עבודות הפרוק והפינוי של האנדרטה הקיימת.

 

דני שוסטר, תושב טבעון, שהוא מבעליו של משרד "שוסטר-רזניק" המנהל ומפקח על הפרויקט, אומר: "אנו עובדים כאן בחרדת קודש.  הכוונה היא להעמיד העתק מדויק, אך משופר, של האנדרטה.  גם היסודות ישודרגו וכן יוחלף ריצוף השיש, יותקנו גופי תאורה חדשים ומשופרים, ויוקם מעקה שיסייע למתקשים בהליכה להיכנס אל האנדרטה". סך כל עלות הפרויקט, מוערכת בכ- 700 אלף ₪. 

הדפסשלח לחבר
נגישות באינטרנט דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד