מועצה מקומית קרית טבעון - עמוד הבית

דלג על בר עליון בראש הדף
בר עליון בראש הדף
08:08   21/9/2019
דלג על בר עליון אדום
בר עליון אדום
דלג על Ticker
Ticker
19/09/2019
אוזן קשבת בשבילכם
קו חם להתייעצות טלפונית
19/09/2019
ישיבת מליאת המועצה
יום ראשון | 22.9.2019 | 19:00
11/09/2019
דרושים מתנדבים עם/ללא רכבים
לחלוקת חבילות המזון לחג
11/09/2019
גם אתם יכולים לעזור
בקשה לתרומה ולסיוע בחלוקת סלי מזון למשפחות - ראש השנה תש"ף
3/09/2019
מתנדבי ומתנדבות קרית טבעון
להרשמה לטיול היכנסו!
28/08/2019
גשר הולכי הרגל ברמת טבעון יפורק-
המועצה החלה הליך אשר יביא לפירוקו של גשר הולכי הרגל המחבר בין רמת טבעון א' ו-ב'

טיילת המסילה קורמת עור וגידים

10/11/2015
טיילת המסילה קורמת עור וגידים (הגדל)

טיילת המסילה קורמת עור וגידים 

שלושה ק"מ של הליכה או רכיבה נינוחה בין פינות חמד ואתרים היסטוריים לאורך מסילת הרכבת הישנה, יעמדו לרשותכם בעוד כשישה חודשים 

 

מי שהבחין בעבודות הקדחתניות המבוצעות בחודשים האחרונים לאורך מסילת רכבת העמק ההיסטורית וסבר כי הן קשורות בהפעלה המחודשת של הקו, הרי שלא בכך מדובר.
רכבת העמק (הרכבת החיג'אזית) פעלה בין השנים: 1903 ועד 1952 ונסעה בסמוך לאלרואי וקרית חרושת בדרכה מבית-שאן ואליה.  משפסק השימוש בקו, נותרה המסילה מיותמת ומוזנחת וחלקים רבים שלה כוסו באדמה ובצמחיית בר. 
בשנת 2006 אושרה תכנית להקמתה של רכבת העמק החדשה, מערבית לכביש 70 ורצועת הרכבת הננטשת, יועדה לשטח ציבורי הכולל שימור מרכיבי המסילה (מעבירי מים, תחנות ומסילה).
המועצה המקומית קרית טבעון, לקחה על עצמה לתכנן ולבצע טיילת לאורך רצועת הרכבת ההיסטורית, במימון של רכבת ישראל ונתיבי ישראל. אחרי הליך תכנוני, שכלל שיתוף ציבור, נבחר קבלן מבצע והחלו העבודות, כאשר במקביל לביצוע הטיילת מבוצעות עבודות להטמנת קווי ביוב חדשים לטבעון וקווי קולחין ומי שתיה של חברת "מקורות".
בימים אלו ניתן כבר לראות ולהלך בחלקים ניכרים מתוואי השבילים שנסללו לאורך המסילה שנחשפה ונוקתה. בסיום העבודות, הצפוי בתוך כמחצית השנה, תכלול הטיילת מסלול אופניים ממערב למסילה ומסלול הליכה  

ממזרחה,  באורך של כ- 3 ק"מ כל אחד. לאורך השבילים תהיינה רחבות ישיבה ואזורי התחברות לנקודות עניין קיימות (אשר גם הן ישודרגו): פארק הקטר בקרית חרושת,  תחנת וגן רכבת העמק באלרואי  ומעיין אלרואי.
תקציב הביצוע של הטיילת הוא כ- 5 מיליון ₪ ובמסגרת העבודות יוצב לאורכה גם שילוט עם סקירה היסטורית וישומרו מבני תשתית היסטוריים.
נחום לוי, מראשי עמותת רכבת העמק והמעיין באלרואי מברך על הקמת הטיילת ואומר: "הטיילת תנציח את שימורן של המסילה והתחנה ותהווה תרומה אדירה לנוף ולרווחת המטיילים במקום".  יחד עם זאת, קורא לוי לנהגי טרקטורים ואופנועים, להימנע מנהיגה פרועה על השבילים ומקווה שינקטו אמצעים מתאימים למנוע זאת.  

כיתוב לתמונה:  ניתן כבר להלך בחלקים ניכרים של הטיילת.  

הדפסשלח לחבר
נגישות באינטרנט דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד