מועצה מקומית קרית טבעון - עמוד הבית

דלג על בר עליון בראש הדף
בר עליון בראש הדף
16:29   17/3/2018
דלג על בר עליון אדום
בר עליון אדום
דלג על Ticker
Ticker

תערוכה : שבוי שפוי חופשי / אלי אלקרס

00:00

****נדחה למועד אחר****שחרית שבת

"פרשת אלטלנה"11:00

מופע ההג'אז רוק של הרכב הקונסבטוריון בשבת אומנים

11:00

מפגש עם במאי

11:30

מחול לכול בשבת אומנים

11:30

סרט: כוכבים חיים לנצח Film Stars Don't Die in Liverpool

19:00

סרט: העיתון The Post

21:00

הוועדה המקומית לתכנון ובניה הוסמכה כוועדה עצמאית

20/08/2015
הוועדה המקומית לתכנון ובניה הוסמכה כוועדה עצמאית (הגדל)

הישג: הוועדה המקומית לתכנון ובניה בקרית טבעון הוסמכה כוועדה עצמאית


סמכויות אלה הוענקו לוועדה לאחר ששר האוצר בחן את יכולותיה של הוועדה ונוכח כי היא מקיימת באופן מקצועי ויעיל מערכת תכנון ורישוי ומערכת אכיפה של ההוראות על פי החוק

 

במכתב שנתקבל בשבוע שעבר מלשכת שר האוצר נקבע כי הוועדה המקומית לתכנון ובניה בקרית טבעון הוסמכה כוועדה עצמאית החל מיום 14 ביולי 2015 ולתקופה של שנתיים.

במסגרת תיקון 101 לחוק התכנון והבניה, ניתנו לוועדות עצמאיות סמכויות תכנון רבות, בכדי להקל על התנהלות התושבים מול מערכת התכנון.
סמכויות אלה הוענקו לוועדה לתכנון ובניה בקריה לאחר ששר האוצר משה כחלון בחן את יכולותיה של הוועדה ונוכח "כי היא מקיימת באופן מקצועי ויעיל מערכת תכנון ורישוי ומערכת אכיפה של ההוראות על פי החוק". נכתב.

עוד נכתב כי ההחלטה שנתקבלה הינה בהמשך לחוות דעת של היועץ המשפטי של הממשלה ובהמשך להמלצות מנהלת מינהל התכנון ויו"ר הוועדה המחוזית שהגיעו ללשכתו של השר.

בישראל ישנן 25 ועדות עצמאיות (מתוך 125 ועדות בארץ). ועדה עצמאית שיש לה תכנית מתאר כוללנית (הקובעת את המסגרת התכנונית של היישוב) רשאית לאשר כל תכנית מתאר מקומית או מפורטת בשטח הכלול בתכנית הכוללנית, כל עוד היא תואמת להוראות התכנית הכוללנית.

הרפורמה מוסיפה גם סמכויות רבות לוועדה עצמאית שאין לה תכנית מתאר כוללנית, כגון האפשרות להוסיף בניה בשטחים למבני ציבור, להרחיב את היקפי הבניה המותרים במגרש למגורים (במגבלות שנקבעו בחוק), ועוד."

ראש המועצה דוד אריאלי: "כל הכבוד לכל העוסקים במלאכה. במנהל ההנדסה ישנו צוות מקצועי ומיומן ואני סמוך ובטוח כי הסמכת הוועדה לתכנון ובנין ברשות המקומית כוועדה עצמאית רק תשפר ותייעל את השירות לתושב".

מ"מ יו"ר הוועדה לתכנון ובניה דוד חורש: "ישר כוח לצוות המקצועי המסור. מתוקף תפקידי אני יודע שהדיונים בוועדה המקומית בקרית טבעון הם תמיד ענייניים, ממוקדים וללא משוא פנים ואני גאה על כך ובטוח שנמשיך להתייעל ולהצעיד את הוועדה קדימה למען תושבי הקריה".

הדפסשלח לחבר
נגישות באינטרנט דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד