מועצה מקומית קרית טבעון - עמוד הבית

דלג על בר עליון בראש הדף
בר עליון בראש הדף
19:03   25/2/2018
דלג על בר עליון אדום
בר עליון אדום
דלג על Ticker
Ticker

מידע אמין על מין

מרצה: שלומית הברון20:30

הוצגה תכנית "בניין עיר"

31/07/2013
הוצגה תכנית "בניין עיר" (הגדל)

הוצגה תכנית "בניין עיר" בנושא חזות היישוב 

תכליתה של התכנית היא לייצור מערכת הוראות וסטנדרטים אחידים של בינוי ופיתוח תוך שמירה על צביונה של קרית טבעון 

עשרות תושבים, מתכננים ואנשי ציבור נענו להזמנה לקחת חלק בהצגת  תכנית בנין עיר בנושא חזות קרית טבעון, אירוע ייחודי של שיתוף ציבור, שהתקיים ביום ראשון במרכז ההנצחה ביישוב.
במסגרת המפגש, הציבור בקריה נחשף לעיקרי תכנית "בנין עיר" אותה הציג  ד"ר  אוסטרליץ, מומחה באדריכלות ירוקה ותכנון ערים בר קיימא ותושב טבעון. תכליתה של התכנית היא להחליף את תכנית  טב/מק/210 ולהוות בסיס תכנוני אשר יתווה  הנחיות לפיתוח ובניה ביישוב מתוך הכרה בערכם של הצביון האדריכלי הייחודי והמרקם הנופי של קרית טבעון ובצורך לשמרם.
כחלק מהכנת התכנית  נערך סקר שמטרתו איתור המרכיבים הסביבתיים (הטבעיים ומעשה ידי אדם) אשר עם השנים התעצבו לכלל הגדרת אופייה הייחודי של הקריה.
לדברי ד"ר  אוסטרליץ התכנית נולדה מהציבור וכעת היא חוזרת אל הציבור. התוכנית  קובעת כללים וכלים שיסייעו לשמירה על ערכים אדריכליים המעצבים את "נחלת הכלל" ואשר בונים חוט שדרה נופי חזותי של היישוב. "התכנית מאזנת בין זכויות הפרט לעצב את סביבת מגוריו עם זכויות הכלל במרחב הציבורי  " הסביר.  "לדוגמה: עיצוב קירות בגבול המגרשים בחזית הרחוב, אפיון כניסות מהרחוב, יצירת הדרגתיות בחיבור בין ציבורי לפרטי, חזות ותכנון מחסנים ועוד".
 

בסיום החלק הראשון התקיים דיון ממוקד  בו  נשאלו שאלות הבהרה ע"י התושבים הובע עניין רב ואף הושמעו התייחסויות ראשוניות בנושא.
מהנדס המועצה מריוס ראפ: "שמחתי לראות את ההיענות הרבה בקרב התושבים בכלל והאדריכלים בפרט. לנגד עינינו עומד ערך השמירה על צביונה הכפרי של הקריה ואנו מאד מעריכים את שיתוף הפעולה עם הציבור היות ובכוונתנו לקדם את התכנית במסלול סטאטוטורי, אשר תחילתו כאמור, במפגש תושבים זה".

יש לציין כי התכנית הוצגה במליאת המועצה לפני מספר חודשים וזכתה לברכת הדרך. באיי המפגש התבקשו ע"י דר' אוסטרליץ לשלוח שאלות והצעות אשר יבחנו ויוטמעו בתכנית.  

 

הדפסשלח לחבר
נגישות באינטרנט דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד