מועצה מקומית קרית טבעון - עמוד הבית

דלג על בר עליון בראש הדף
בר עליון בראש הדף
05:37   18/3/2018
דלג על בר עליון אדום
בר עליון אדום
דלג על Ticker
Ticker

תערוכה : שבוי שפוי חופשי / אלי אלקרס

00:00

הוד"ל החליטה על הפקדת שכונת שער טבעון

23/06/2013
הוד"ל החליטה על הפקדת שכונת שער טבעון (הגדל)

הוד"ל החליטה על הפקדת שכונת שער טבעון 


מדובר בשכונת מגורים חדשה ובה כ- 530 יח"ד, בצפיפות של כ5 יח"ד לדונם. הוועדה השתכנעה כי בשכונה העתידית נעשה תכנון מיטבי של השטחים המאושרים לבינוי ופיתוח בתוך הישוב 

 

לפני מספר ימים החליטה הוועדה לדיור לאומי (וד"ל) על הפקדת התכנית להקמת שכונת שער טבעון. מדובר במתחם מגורים חדש ובו כ- 530 יח"ד, בצפיפות של כ5 יח"ד לדונם (מתאימה להוראות תמ"א 35). על פי התכנית השכונה תוקם על אדמות שער העמקים, סמוך לכביש העולה מצומת העמקים למכללת אורנים וגובלת בכיוון מערב לשכונת אלרואי.  

התכנית מציעה תמהיל  ביח"ד ומייעדת 25 אחוזים ליחידות דיור קטנות, בנוסף מוקצים שטחים פתוחים ואתרים לבנייני ציבור ושטחים מסחריים בהתאם לצרכים התכנוניים שנבדקו.  

בישיבה השתתפו נציגי המועצה המקומית קרית טבעון, נציג מנהל מקרקעי ישראל (יוזמי התכנית), נציג מקיבוץ שער העמקים, יועץ תנועה וכבישים, יועץ סביבה, נציג המשרד להגנת הסביבה, מהנדס הוועדה בזבולון, נציג רשות הטבע והגנים ועוד. 

 

הוועדה השתכנעה כי במקום נעשה תכנון מיטבי של השטחים המאושרים לבינוי ופיתוח בתוך הישוב, לא נעשה שינוי באופי הישוב הכפרי וההרחבה עומדת בכללי הצפיפות בשטחים החדשים לפיתוח עפ"י התמ"א. עוד נקבע, כי התכנית נבחנה מכלל ההיבטים התכנוניים, הסביבתיים, התחבורתיים, התשתיתיים, הכלכליים והחברתיים ותואמה מול הגורמים והגופים הרלוונטיים. התכנית נותנת פתרון חניה הולם ומציעה מערכת דרכים שמאפשרת נגישות גם לשכונה הקיימת. 

הוועדה מציינת את חשיבותה ותרומתה הרבה של התכנית ליישוב בכך שהיא נותנת מענה למחסור בהיצע המגורים הקיים בקרית טבעון וכן מוסיפה מבני חינוך אשר ישמשו את כלל תושבי הישוב.

 

כאמור, הוועדה החליטה להפקיד התכנית, יחד עם זאת היא הציבה מספר תנאים כמו: גודל יחה"ד הקטנות בשיעור של 20 אחוזים מסה"כ יח"ד המוצעות בתכנית לא יעלה על 75 מ"ר ברוטו (כולל ממ"ד); תיקבע שלביות ביצוע בנושא התחבורתי בהתאם להמלצות יועץ התנועה של הוועדה המחוזית;  דו"ח איכות אוויר יעודכן בהתאם לדרישת המשרד להגנת הסביבה; יוכן דו"ח אקוסטי מפורט וזה יעוגן בהוראות התכנית;  יוטמעו בהוראות התכנית הנחיות היועצת הסביבתית של הוועדה המחוזית; מפלסי הכבישים והבינוי יותאמו ככל הניתן לקרקע טבעית קיימת ועוד. 

 

מהמועצה נמסר כי השכונה החדשה עתידה לספק לתושבי קרית טבעון, במיוחד לזוגות הצעירים, את ההזדמנות לרכוש בית במחיר סביר והגיוני וזאת מכיוון שרוב טיפוסי הבינוי בשכונה יהיו 4 משפחתי או 6 משפחתי.

הדפסשלח לחבר
נגישות באינטרנט דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד