מועצה מקומית קרית טבעון - עמוד הבית

דלג על בר עליון בראש הדף
בר עליון בראש הדף
16:13   19/3/2018
דלג על בר עליון אדום
בר עליון אדום
דלג על Ticker
Ticker

תערוכה : שבוי שפוי חופשי / אלי אלקרס

00:00

שעת סיפור - הענק הכי גנדרן בעולם

17:00

סרט: העיתון The Post

18:00

סרט: העיתון The Post

20:30

רשות הניקוז מפתחת תכנית למניעת הצפות

28/01/2013
רשות הניקוז מפתחת תכנית למניעת הצפות (הגדל)

רשות הניקוז מפתחת תכנית למניעת הצפות

 

דיון מיוחד עם נציגי רשות הניקוז של נחל הקישון נערך ביום ראשון בהשתתפות ראש המועצה דוד אריאלי, מנכ"ל רשות הניקוז חיים חמי, מהנדס ב"פלגי מים" אברי לבנה, מנהל מחלקת הבינוי במועצה דב טפרברג ואחרים . מטרת המפגש הייתה לבחון כיצד ניתן למנוע הצפות במבנים הסמוכים לקישון, אם וכאשר הנחל יעלה על גדותיו בעתיד.

כזכור במהלך הסופה שהתחוללה בשבוע שעבר, נגרמו הצפות קשות כתוצאה מבעיית ניקוז משמעותית במקום, הצפות גרמו נזקים רבים לבתים בסביבה. לדברי אריאלי הצפות אלו אמנם היו מעטות בעשור האחרון אך אין לדעת מתי יקרו שוב והחשש הוא כי בעקבות שינויים במזג האוויר, אירוע דומה עלול להיות בעתיד הקרוב ובתכיפות רבה יותר מאשר בעבר. "בשטח המדובר גרים תושבים, ויש מבנה המשמש גן ילדים" הסביר אריאלי. "מכיוון שהרשות היא האחראית לניקוז של מי הנחל אני מבקש לדעת מה הרשות מתכננת לבצע על מנת לשפר את המצב וגם כיצד בדעתה למנוע מצב דומה בעתיד?". שאל.

מנכ"ל רשות הניקוז סיפר במפגש כי קיימת תכנית ראשונית בנושא, שמטרתה לתת מענה להצפות עתידיות ולדבריו בפגישה נוספת שתערך בחודש הבא היא תוצג בפני הנוכחים. עוד נמסר כי התכנית עתידה לתת מענה הולם לבעיה במקום ואם תאומץ ע"י המועצה תעבור לתהליך סטטוטורי, עוד נמסר כי, במידה והמועצה תבחן את התכנית ותחליט שאינה מתאימה, רשות הניקוז תייצר תכנית חליפית.

הדפסשלח לחבר
נגישות באינטרנט דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד