מועצה מקומית קרית טבעון - עמוד הבית

דלג על בר עליון בראש הדף
בר עליון בראש הדף
11:01   16/12/2017
דלג על בר עליון אדום
בר עליון אדום
דלג על Ticker
Ticker

קורס טכנולוגיה - יסודות הקרמיקה

00:00

ימי המוזיקה 2017

00:00

תערוכות - גלריית הקומה העליונה / אוצרת: שחר מרנין דיסטלפלד

חתום בצבע // אמנון גרדי צורה- דימוי- משמעות // יוסי זלצמן 10:30

שבוע חנוכה בגפן

17:30

קיטנות חנוכה הצהרוני המתנ"ס

07:30

סיור ושיח גלריה בשתי התערוכות של דליה מאירי

11:00

הסרט- אֵיפֹה לִילַבֶּס יַלְדַּת הַקִּרְקָס וּמָה קָרָה בהונולולו?

סרטה של דבורית שרגל11:30

סרט: פיגומים

19:00

סרט: אמת מטרידה יותר AN INCONVENIENT SEQUEL: TRUTH TO POWER

21:00

אזור תעסוקה לקרית טבעון

ראש המועצה:" אנו רואים בהקמת ועדת הגבולות, הזדמנות גדולה להקמת איזור תעסוקה קטן ואסתטי, אשר יספק תעסוקה לתושבי הישוב וגם יאפשר הגדלה של הכנסות הרשות מארנונה עסקית"
8/02/2012
אזור תעסוקה לקרית טבעון (הגדל)

מליאת המועצה המקומית קרית טבעון החליטה לדרוש משר הפנים להעביר כ- 400 דונם משטח השיפוט של מ.א. זבולון לשטח השיפוט של המועצה המקומית קרית טבעון.

עילת הדרישה הינה הצורך של קרית טבעון בדיור לזוגות צעירים, וכן באזור תעסוקה אשר יגדיל את הכנסות המועצה מארנונה עסקית.

 

ביום א' האחרון נערך דיון חשוב במליאת המועצה המקומית, בנוגע להגדלת שטח השיפוט של קרית טבעון. כידוע, בקרית טבעון כ 17000תושבים ואילו שטח השיפוט של הקריה הינו 9000 דונם בלבד. לצורך השוואה יודגש כי שטח השיפוט של מועצה אזורית זבולון הינו 66,000 דונם בעוד מתגוררים בשטח זה כ 11000תושבים בלבד. רוב השטחים בקרית טבעון מאוכלסים ו/או משופעים בחלקות יער ולא קיימות לפי שעה עתודות קרקע ליישוב לצורך בניה לזוגות צעירים. מכיוון שכך, פעלה המועצה יחד עם מנהל מקרקעי ישראל מסוף שנות ה- 90 ועד עתה להקמת שכונת מגורים המצויה בשטח שבין דרך קרית עמל לבין כביש 75.‏‏ תכנון שכונה זו לא התקדם באופן מספק וכמעט הופסק. המועצה והמינהל חברו יחדיו, בשלוש השנים האחרונות, לקדמו מהר יותר.

  

לאחרונה הסתיים תכנון השכונה והובא לחוות דעתה של מליאת הועדה המקומית לתכנון ובניה. הועדה אישרה עקרונית את הקמת השכונה אם כי הסתייגה נחרצות, במסמך מפורט, ממס' פרטי תכנון שיש בהם כדי לפגוע בצביונו של הישוב. השכונה המתכוננת תמנה כ 500 יחידות דיור והיא תשתרע על שטח בגודל של 250 דונם. ואולם המועצה לא מסתפקת בכך, והיא מוסיפה על שטח זה ודורשת כ 150 דונם נוספים לשטח השיפוט שלה לצורך הקמת איזור תעסוקה בקרבת החיבור לכביש 75 .

 

ראש המועצה דוד אריאלי: "אנו מבקשים לאפשר לזוגות צעירים דיור בר השגה. זה ניתן ליישום מבלי לפגוע בצביון הישוב. בנוסף, אנו רואים בהקמת ועדת הגבולות הזדמנות גדולה להקמת איזור תעסוקה קטן ואסתטי, אשר עיקרו משרדי הייטק. איזור זה יספק תעסוקה לתושבי הישוב וגם יאפשר הגדלה של הכנסות הרשות מארנונה העסקית. עלינו להיערך ליום בו תש"ן יעזבו את טבעון לקרקעות הצפון אשר בחיפה. ביום זה אנו צפויים לאבד כ 1/3 מהארנונה שאנו גובים. מכאן נובע ניסיוננו להקמת איזור תעסוקה זה אשר ימנע את הצורך בהעלאת הארנונה לתושבי הישוב לאחר עזיבת תש"ן".

הדפסשלח לחבר
נגישות באינטרנט דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד