מועצה מקומית קרית טבעון - עמוד הבית

דלג על בר עליון בראש הדף
בר עליון בראש הדף
16:28   22/2/2018
דלג על בר עליון אדום
בר עליון אדום
דלג על Ticker
Ticker

המיצב ; יהושע, דרקון יענה ציוני / רפי מינץ

11:00

על צלילים ואנשים - היצירות הגדולות של מקס ברוך

08:40

שעת גלריה – "צלחות מתחפשות"

17:00

סרט: מודי MAUDIE - - טרום בכורה

18:00

חיטוב המוח

19:30

סרט: העדות | THE TESTAMENT

20:30

עידכון לגבי המאבק בכביש 77

במליאת המועצה האחרונה, עידכן ראש המועצה דוד אריאלי את חברי המועצה בכל הנוגע למאבק בכביש 77.
15/01/2012
עידכון לגבי המאבק בכביש 77 (הגדל)

לישיבה המליאה שהתקיימה השבוע הצטרפו חברי פורום המאבק בכביש 77. ראש המועצה עדכן את הנוכחים ואת חברי המליאה בכל הנוגע למאבק. "אנו במועצה מאוחדים בהתנגדותנו לרצון של החברה הלאומית לדרכים, להעביר את הכביש על התוואי של כביש 722. הסיבות ברורות לכולנו והובאו לידיעת הציבור פעמים רבות. עקב כך אנו נמשיך לתמוך בחלופת המנהרה הארוכה וסבורים שככל שהמאבק בגין חלופה זו לא יצלח, יש לחזור לחלופת תמ"א/3 -העובר על ציר נחל בית-לחם. לאחרונה הציג רמי מנור – יועץ התכנון של מנהל התכנון במשרד הפנים חלופה חדשה שאף היא איננה מקובלת אלינו. אנחנו חושבים שהדבר הנכון זה לא לשנות את תמ"א/3. גם רמי מנור חושב שחלופת תמ"א/3 היא חלופה מצוינת ונכונה לביצוע.

 

שינוי בתמ"א, הוא שינוי בעייתי הדורש תהליך ארוך ברמה העקרונית, התהליך הוא שקודם כל צריך לבחור חלופת אם (חלופת הצמדת תשתיות או מתווה הקיים של החלופה של תמ"א/3). לכל החלופות יש גם תתי חלופות ובמסגרת הזאת חייבים לבדוק גם את חלופת המנהרות. בהתאם לכך ייערך תסקיר השפעה על הסביבה שיברור בין החלופות. זו הסיבה שמצאנו לנכון לפנות ליועץ סביבתי אשר יכתוב לות"ל את הנחיות הצל, שלפיהן אנו רוצים שהתסקיר יתבצע, במטרה לשמור על האינטרסים של היישוב ותושביו".

 

איסוף וריכוז החומר הקשור לכביש ולמאבק נעשים ע"י ראש המועצה ומהנדס המועצה, אבל קיימת חשיבות גדולה מאוד לעבודת מטה המאבק, זוהי חשיבות קריטית במאבק הזה. נושא המאבק בכביש 77, תוקצב בשנת 2011 ומתוקצב גם ב- 2012 ב 100 אלף ₪ וכי המועצה לא תחסוך דבר כדי לשמור על בריאות תושבי הקריה.

 

מהנדס המועצה, מריוס ראפ, הציג מפות של התוואים המוצעים והסביר שצוות התכנון של מע"צ בודק כרגע חלופות ועושה בדיקות בשטח לגבי אקוסטיקה ואיתור מזהמים. לאחרונה נשלח קובץ הנחיות שנעשה עם חברת אסיף, שנשכרה על מנת שיהיו חלק מתסקיר ההשפעות על הסביבה.

 

לסיכום אמר ראש המועצה "אנחנו, כמליאה מקבלים את ההמלצות ושבים ומדגישים שאנו מתנגדים לחלופת הצמדת התשתיות. אנחנו בעדחלופת מנהרה ארוכה, וככל שזה לא יצלח, נפעל לקבלת חלופת תמ"א/3 הקיימת בתוואי של נחל בית-לחם" חברי המליאה קיבלו את הצעת ההחלטה בפה אחד.
הדפסשלח לחבר
נגישות באינטרנט דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד