מועצה מקומית קרית טבעון - עמוד הבית

דלג על בר עליון בראש הדף
בר עליון בראש הדף
12:57   21/2/2018
דלג על בר עליון אדום
בר עליון אדום
דלג על Ticker
Ticker

המיצב ; יהושע, דרקון יענה ציוני / רפי מינץ

11:00

זוכרים את יצחק רבין

בערב יום השנה ה 16 לזיכרו של יצחק רבין התקיים בטבעון ערב הזיכרון המסורתי, ולמחרת התקיימו הטקסים בבתי הספר.
9/11/2011
זוכרים את יצחק רבין (הגדל)

ערב זמר יישובי לזכרו של יצחק רבין התקיים באולם צוותא במעמד ראש המועצה דוד אריאלי. הערב נפתח בטקס לזכרו של יצחק רבין וציון 16 שנים לרצח הנתעב. ראש המעוצה דוד אריאלי ציין בדבריו את אישיותו של רבין ואת התהליכים החברתיים והביטחוניים שנעצרו עם הרצחו " אומץ ליבו של יצחק רבין התבטא לטעמי גם בגישתו החברתית" אמר אריאלי "כידוע, לפני מס' חודשים פרץ בישראל גל של מחאה כלפי שרירות ליבו של השלטון המרכזי. מאות אלפים יצאו למחות על יוקר המחייה בישראל כפי שהוא מתבטא במחירי הדיור, מחירי מוצרי המזון הבסיסיים, ומחירים נוספים אשר מקשים על האפשרות לחיות בכבוד במדינת ישראל. אני מרשה לעצמי לומר שאילו יצחק רבין היה בחיים- לא היינו מגיעים למצב כל כך בוטה של אי צדק חברתי."

 

דבר הנוער נאמר השנה על ידי  תלמידי המרכז לדרמה במייצג מרגש בהדרכתו של יואב גורן. הזמרת יעל סילבר וחמישיית דומיננטה בשירתם הצלולה הוסיפו גם הם לטקס המרגש. המשך הערב הפך למסורת בקריית טבעון, ערב זמר בו מופיעות חבורות הזמר מהמובילות בארץ בשילוב הקהל. את החבורות אירחה להקת סינקופה הלהקה הייצוגית של קריית טבעון והמנצח: רונן לן רידר.

 

 

 

 

למחרת בבוקר התקיימו גם הטקסים בבתי הספר ברחבי הקריה, בחטיבת הביניים העלו התלמידים את זיכרו של רבין בריקוד סימבולי, הצגה של ימיי ההפגנות של לפני הרצח וביצוע עברי ומעורר צמרמורת לשיר "דמיין" של ג'ון לנון.

 

 

בתיכון התכנסו התלמידים באולם הספורט כאשר ברקע הושמעו הקלטות של אמצעי התקשורת של אחרי הרצח הנתעב. בהמשך ביצעו התלמידים שרובם עוד לא נולדו כאשר רבין נרצח, מייצג המדמה את המחאה וההסתה שהייתה נגד רבין, ובהמשך שרו וניגנו שירים לזכר רבין וסיימו בשירת התקווה.

  

הדפסשלח לחבר
נגישות באינטרנט דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד