מועצה מקומית קרית טבעון - עמוד הבית

דלג על בר עליון בראש הדף
בר עליון בראש הדף
18:05   17/3/2018
דלג על בר עליון אדום
בר עליון אדום
דלג על Ticker
Ticker

תערוכה : שבוי שפוי חופשי / אלי אלקרס

00:00

****נדחה למועד אחר****שחרית שבת

"פרשת אלטלנה"11:00

מופע ההג'אז רוק של הרכב הקונסבטוריון בשבת אומנים

11:00

מפגש עם במאי

11:30

מחול לכול בשבת אומנים

11:30

סרט: כוכבים חיים לנצח Film Stars Don't Die in Liverpool

19:00

סרט: העיתון The Post

21:00

"סהרנה" באלרואי

26/10/2011
"סהרנה" באלרואי (הגדל)

הילולה גדולה הייתה ביום שלישי האחרון בפארק אלרואי, בו חגגו למעלה מ- 300 תושבי הקריה, מעדות שונות, את חגיגת "הסהרנה", המסורתית של בני העדה הכורדית. אלרואי כזכור, הוקמה בשנות השלושים, על ידי תושבי חיפה, יוצאיקמישלי (כורדיסטן), שמרביתם עלו דרך סוריה ומקורם בקהילת נציבין שבטורקיה.

  

בחגיגות הסהרנה, הופיעה להקת "האילנות" עם מוזיקה כורדית אוטנטית והצמד "דהולה וזורנה" שהרקידו את החוגגים בשירה וריקודים מקפיצים.  חגיגת הסהרנה באלרואי, המתקיימת זו השנה השנייה, מוכיחה עצמה כסיפור הצלחה שגדל משנה לשנה ושתושבי אלרואי יודעים לעשות שמח.

 

ראש המועצה - דוד אריאלי, כיבד את הנוכחים בהשתתפותו ואמר לחוגגים "אני שמח לראות, שכבר מהשנה השנייה שאנו חוגגים את הסהרנה, ההילולה תופסת תאוצה וגדלה והופכת למסורת מבורכת. אני חושב שזה מאוד נכון ומכובד לתת לעדות ולזרמים שונים לשמור על קשר עם המקורות והשורשים שלהם. הילולת הסהרנה באלרואי מחברת בין עבר ועתיד. זה מאוד מיוחד בעיניי ובכוונתי להמשיך ולהתמיד בכך גם בשנים הבאות. באופן אישי אני מוצא את יהדות כורדיסטן, כמאוד מיוחדת ומרתקת, ואני תמהה איך לא חשבו קודם על הרעיון לחגוג את הסהרנה באלרואי, בעיני זה הדבר הכי טבעי".

 

הדפסשלח לחבר
נגישות באינטרנט דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד