מועצה מקומית קרית טבעון - עמוד הבית

דלג על בר עליון בראש הדף
בר עליון בראש הדף
22:23   21/1/2018
דלג על בר עליון אדום
בר עליון אדום
דלג על Ticker
Ticker

תערוכות במרכז ההנצחה

08:00

המיצב ; יהושע, דרקון יענה ציוני / רפי מינץ

11:00

הדרקון הסיני: מציוויליזציה למעצמה

רוחות חדשות: מרפורמה לאולימפיאדה, חלק א' 10:30

מחוץ לתחום

השכנים מזווית אחרת19:30

מנהלת מחוז חיפה במשרד החינוך ביקרה בתנועות הנוער בטבעון

ביום שלישי האחרון, לרגל שבוע תנועות הנוער, הגיעה לביקור בטבעון הגב' רחל מתוקי, מנהלת מחוז חיפה במשרד החינוך.
22/09/2011
מנהלת מחוז חיפה במשרד החינוך ביקרה בתנועות הנוער בטבעון (הגדל)

 

למתוקי התלוו גילה בורנשטיין, הממונה על החינוך חברתי- ערכי, דודו ביטס, המפקח הרשותי וישראל רחמני, תושב טבעון המשמש כמנחה מחוזי במינהל חברה ונוער. כבר בדרכה למשרדי המועצה, הופתעה מתוקי לראות את אזור המרכז מתמלא בילדים לובשים חאקי בדרכם לפעילות בצופים.


הביקור נפתח במפגש עם ראש המועצה ועם מנהל מח' החינוך יאיר אודם. ראש המועצה הציג בפני מתוקי את היקפי הפעילות בתנועות הנוער ובמסגרות נוספות של חינוך משלים. לאחר מכן צעדה הפמליה רגלית אל שבט אלון של תנועת הצופים, כשבדרכה היא פוגשת עשרות חניכים במשחק "חפש את המדריך" שפתח את יום הפעילות הראשון. בשבט פגשה מתוקי את מרכזי ההנהגה ואת המרכזים הצעירים, אשר תיארו בפניה את הפעילות ותכניה. 

 

משם פנתה מנהלת המחוז לקן הנוער העובד והלומד ופגשה את החניכים והמדריכים בפעילויותיהם, בין השאר היה גם רכז של פעילות הנוע"ל במגזר הערבי בחיפה שסיפר על שיתופי הפעולה הקיימים בין שני המגזרים בתנועה. 

 

לאחר הסיור המשמעותי והמרשים התקיים במרכז ההנצחה רב-שיח בנושא פעילות תנועות הנוער, בהשתתפות מנהלי בתי הספר, נציגי התנועות – בני עקיבא, הנוער העובד והלומד והצופים ונציגי הורים.  מנהלת מרכז ההנצחה, אופיר איתן-מאיר, בירכה את הבאים והציגה את חזון מרכז ההנצחה לשילוב תנועות הנוער בתוכו. 

 

לימור גרימן, ראש תחום נוער ברשת המתנ"סים הציגה נתונים על היקפי הפעילות בתנועות הנוער, המראים כי בישוב חברים בתנועות כ- 700 ילדים ובני נוער בגילאי ד'-י"ב, מתוך כ- 1500 תלמידים בכיתות אלו, שיעור השתתפות שמתקרב ל- 50% מהפוטנציאל. "זהו נתון גבוה ביותר ביחס לנתונים הארציים ואנו גאים בו ופועלים לשמרו ואף לעלות למעלה", אמרה לימור גרימן. כמו כן הוצגה רשת שלמה של שיתופי פעולה הדוקים בין בתי הספר לתנועות הנוער, המבוססת על הדדיות ופתיחות בין הגופים השונים, מחד בתי הספר שמבינים את החשיבות הרבה של תנועות הנוער ופותחים לרווחה את שעריהם למדריכים לצורך גיוס חניכים, ומאידך תנועות הנוער שהשכילו ללמוד שיש להן ערך מוסף שבתי הספר יוכלו להנות ממנו אם ישולבו בתכניות החינוך החברתי-ערכי ואירועי ביה"ס. כך אנו רואים את תנועות הנוער מעורבות בימי שיא, בפעילויות שדאות וטבע, באירועי חגים ועוד.

 

חניכים משלוש תנועות הנוער ישבו יחד סביב השולחן וסיפרו כיצד הם רואים את שיתופי הפעולה בישוב, מה נותנת להם החברות בתנועה וכיצד רואה התנועה את דמותו של הבוגר שלה. את הדיון סיכמה מנהלת המחוז, הגב' רחל מתוקי: "חוויתי היום אחר הצהריים מרגש, ראש הרשות הפתיע בבקיאותו במתרחש בכל תנועה ותנועה, והיה מרשים לראות שכל מה שנאמר בחדרו של ראש הרשות נראה גם בשטח. התרגשתי לראות את כל הישוב מוצף בילדים לובשי מדי תנועה. יש כאן מודל עבודה שראוי לישובים רבים ללמוד ממנו". 


"אני רואה את תנועות הנוער בישוב כאחד הגורמים המרכזיים ביותר בחיי הישוב" אמר דוד אריאלי "תנועות הנוער מבחינתי הם גוף של חינוך משלים, הם משפיעות לטובה על עיצוב האישיות של הנוער, כבני אדם ערכיים, בעלי רגישות חברתית גבוהה ומודעות קהילתית. אנו מודים למשרד החינוך שבחר לבקר בקרית טבעון בשבוע הנוער ומבטיחים להמשיך את התנופה בתחום הנוער ביתר שאת".
 

הדפסשלח לחבר
נגישות באינטרנט דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד