מועצה מקומית קרית טבעון - עמוד הבית

דלג על בר עליון בראש הדף
בר עליון בראש הדף
14:23   22/2/2018
דלג על בר עליון אדום
בר עליון אדום
דלג על Ticker
Ticker

המיצב ; יהושע, דרקון יענה ציוני / רפי מינץ

11:00

על צלילים ואנשים - היצירות הגדולות של מקס ברוך

08:40

שעת גלריה – "צלחות מתחפשות"

17:00

סרט: מודי MAUDIE - - טרום בכורה

18:00

חיטוב המוח

19:30

סרט: העדות | THE TESTAMENT

20:30

השולחנות העגולים בטבעון

12/09/2011
השולחנות העגולים בטבעון (הגדל)

מוצ"ש האחרון עברה מחאת "הצדק החברתי" מעצרות, הפגנות ואוהלים, למעגלי שיחה חברותיים ופתוחים לקהל. בכל מעגל של כ 10 אנשים בו ידברו, ידונו ויקשיבו אחד לשני בעזרת מנחה ראשי.  

טבעון הייתה חלק מ 40 מוקדים בהם נפתחו שולחנות הדיון בהשתתפות עשרות מתושבי טבעון והסביבה, שהתיישבו ב כ 12 מעגלי שיחה תרבותית, תחת ארגונו המוצלח של עירן הלוי ממרכז אוריאל, ועזרה של עשרות מתנדבים מקומיים והמתנ"ס של קרית טבעון. כל המשתתפים במעגלים, באו להקשיב ולהביע דעה ורעיונות לקידום הצדק החברתי בישראל. הדיונים במעגלים התנהלו סביב שתי שאלות עיקריות, הראשונה: שני דברים שצריכים להשתנות בחברה הישראלית ואיך זה ישפיע עליך? כאשר בין התשובות שעלו במעגלי השיחה בטבעון היו : "צועק לשמיים כמה שחסרה האחריות האישית שלנו", "כל משפט שאנחנו מוציאים מהפה יכול להפוך למישהו את היום על פיו – לשים טוב לב למילים שאנחנו אומרים אחד לשני. גם כשזה לכאורה בצחוק, הרוע עדיין קיים", "הייתי מאד שמח שישתנה הפער הגדול והאיום בין רמות השכר וכמו כן ההשלכות שאנו נותנים לרמה של אנשים כתוצאה מרמת השכר שלהם", "שירות לאומי – שכל אחד – כולל חרדים, כולל ערבים, כולל כולם... יהיה מחויב לשירות לאומי של שנה לפחות", "לחנך את עצמנו למודעות צרכנית ולא להיות קורבנות של הצריכה. למצוא דרך להשתחרר מהכלא הזה. זה יגרום בין היתר לכך שהכסף לא יהיה המדד", "הייתי רוצה לראות את התקשורת הרבה יותר חיובית והרבה יותר מעודדת סיפורים על הצלחות ולא סקופ אחרי סקופ על דברים רעים. זה יעודד את כולנו ויגרום לכולנו להיות פחות ציניים". "צריך למצוא את המנגנון שבו הפוליטיקה תתחבר לעם".

 

השאלה השנייה סביבה התנהל דיון מעניין לא פחות במעגלי השיחה היא "מה אני, ואנחנו, יכולים לעשות כדי לחולל את השינוי?" וגם לה תושבי טבעון והסביבה נתנו תשובות אמתיות שמראות על הרבה רצון לתת למען המדינה והחברה כגון: "ליצור קהילה שנפגשת פעם בשבועיים באופן קבוע, שפשוט תומכת מכל הכיוונים בכל אנשי הקבוצה. בעיקר בכיוון של מימוש עצמי, ייעודי... קבוצת תמיכה של אנשים שיעבדו יחד וירגישו את הביחד", "אם היינו מוצאים מנגנון שבו היה בנפיט לאזרחים זה היה יכול לדחוף את ההתנדבות  הגדולה והרחבה של אנשים. תמריץ כל שהוא, כי בתכלס הדרייב היום של אנשים לצאת ולהתנדב הוא לא כזה גדול", "לפגוש בצורה אמתית כל אדם שאני פוגש. אני חושב שיש לזה תרומה משמעותית לי ולחברה", "נחשוב איך באמת לחלק את הפרנסה שלנו בצורה נכונה בין האנשים", "הרצאות בהתנדבות בבית חולים לאנשים סיעודיים" 

 

"היה מרגש ומרתק" סיכם את הערב אלכס טריגוב, מנחה מעגלי הקשבה ואחד המנחים במעגלים בטבעון "זה היה היום בו העם מפסיק לבקש מהממשלה דגים ומתחיל ליצר לעצמו חכות. זאת הייתה אפשרות לכל אדם להביע את עצמו וללמוד להקשיב לאחרים. אני מאמין שגם אם לא יצא מהמעגלים שינוי גדול במדיניות הממשלה, אז לפחות יצאו הרבה יוזמות חדשות שיביאו לשינוי חברתי. בהרבה מהמעגלים בטבעון עלתה בקשה להמשיך את הדיונים במעגלים בפורמט מקומי וזאת גם כוונת הצוות המארגן, בלי קשר לפעילות הכלל ארצית. אנחנו נודיע ונפרסם והציבור מוזמן להשתתף.  

הדפסשלח לחבר
נגישות באינטרנט דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד