מועצה מקומית קרית טבעון - עמוד הבית

דלג על בר עליון בראש הדף
בר עליון בראש הדף
21:02   18/3/2018
דלג על בר עליון אדום
בר עליון אדום
דלג על Ticker
Ticker

תערוכה : שבוי שפוי חופשי / אלי אלקרס

00:00

טקס מכובד לזכרו של יצחק רבין

13/11/2014
טקס מכובד  לזכרו של יצחק רבין (הגדל)

טקס מכובד  לזכרו של יצחק רבין  

וגם: תערוכת "אוהל זכור" נפתחה במהלך השבוע שעבר באולם צוותא, במסגרת "יום הזיכרון ליצחק רבין". התערוכה הינה פרי שיתוף פעולה בין חניכי ומדריכי "הנוער העובד והלומד", המועצה המקומית קרית טבעון ורשת המתנ"סים

בקרית טבעון זוכרים את ראש הממשלה ושר הביטחון יצחק רבין ז"ל. בני נוער מכל תנועות הנוער, לצד תושבים רבים מהיישוב, התכנסו באולם "צוותא" כדי לזכור ולהזכיר את האיש, פועלו ואת החלום שנגנז בעקבות הרצח המתועב.  

את האירוע כיבד בנוכחותו ראש המועצה דוד אריאלי אשר הביע צער על האלימות וחוסר הסובלנות בחברה הישראלית ובסיום אמר: "אנו מתפללים שתימצא הנהגה שתלך בדרכו של רבין ותנסה באמת ובתמים לחתור להסכמי שלום עם יריבינו".

את החלק האומנותי פתחה "מקהלת רקפת" בשירה מרשימה ומרגשת ונוער הדרמה והנוער העובד נשאו דברים בשם הנוער. "חמישיית דומיננטה" סגרה את הטקס הרשמי ופתחה את ערב השירה המסורתי  

"שרים וזוכרים"- הערב השנה הוקדש לשיריה של נעמי שמר. השתתפו: "מקהלת קול הזהב", "מקהלת שלהבת רון" ו"להקת סינקופה", שהשמיעה שירים בעיבודים חדשים של המעבד והמנצח רונן לן רידר.

את הערב הנחה מנהל הקונסרבטוריון ברשת המתנ"סים בטבעון חזי פלד, ששילב בדבריו את הזיכרון ואת מורשת השירים שמאחדת את כל חלקי החברה בישראל. 

בנוסף, פעילות חשובה וייחודית שנעשתה בנושא הינה תערוכת אוהל זכור שנפתחה באולם צוותא במסגרת "יום הזיכרון ליצחק רבין". התערוכה הינה פרי שיתוף פעולה בין חניכי ומדריכי הנוער העובד והלומד, המועצה המקומית קרית טבעון ורשת המתנ"סים.
בתערוכה הוצגו בצורה כרונולוגית חייו ומורשתו של יצחק רבין, פעילותו במהלך השנים והאירועים מרכזיים לפני ולאחר הרצח, כאשר מדריכי הנוער העובד והלומד הסבירו ושוחחו עם באי התערוכה על עקרונות וגבולות הדמוקרטיה אז והיום.
‏רכזת קן טבעון של "הנוער העובד והלומד" גוני אילת: "התערוכה פועלות בעשרות ישובים וערים בכל הארץ והשנה התכבדנו להביא את השיח החשוב גם לקהילת טבעון. במסגרת התערוכה הועברה לתלמידי התיכון וכן לקבוצות צעירים ומבוגרים ביישוב הדרכה ממוקדת ומקצועית אשר במהלכה גם התפתח שיח מעניין ורב גילאי. 
"זה מאוד מרגש לראות שבטבעון לא שוכחים. היתה לנו הזכות להזכיר לדור הצעיר וגם לשמוע מהחברים היותר מבוגרים, על הרצח וההסתה שקדמה לו ולשוחח עמם שיחה ערה ומשמעותית על תפקידינו היום בחברה."

 

 

הדפסשלח לחבר
נגישות באינטרנט דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד