מועצה מקומית קרית טבעון - עמוד הבית

דלג על בר עליון בראש הדף
בר עליון בראש הדף
12:56   21/2/2018
דלג על בר עליון אדום
בר עליון אדום
דלג על Ticker
Ticker

המיצב ; יהושע, דרקון יענה ציוני / רפי מינץ

11:00

טקס ליום הזיכרון לשואה ולגבורה

1/05/2014
טקס ליום הזיכרון לשואה ולגבורה (הגדל)

טקס מכובד ליום הזיכרון לשואה ולגבורה 

 

הערב הופק על ידי המרכז לאומנויות הבמה של רשת המתנ"סים בקרית טבעון ולמחרת התקיימו טקסים מרגשים במרכז פיש ובכול בתי הספר ביישוב  

 

מאות תושבים, בני נוער, ניצולי שואה ובני משפחותיהם הגיעו לטקס המכובד ליום הזיכרון לשואה ולגבורה, שהתקיים ביום ראשון  ב"אולם זוהר", במעמד ראש המועצה דוד אריאלי ורבה הראשי של קרית טבעון הרב עמרם- מיכאל בית אל. 

הערב אותו הנחתה ציפי גורן, הופק ע"י המרכז לאומנויות הבמה של רשת המתנ"סים בקרית טבעון וכלל הדלקת נר זיכרון לזכר ששת המיליונים שנספו בשואה,  סרט תיעודי מרגש בו הניצולים:  רות גלעדי, בלומה שכטר, לאה ציטרין, רחל ברונשטיין, שושנה שיין, ציפורה סוקולסקי, ברכה קידר וברוך טייבלום, כולם מקרית טבעון,  מספרים את קורותיהם במהלך שנות המלחמה הקשות. בין הסיפורים המרגשים עד דמעות בוצעו קטעי שירה ודרמה. 

במרכזו של הטקס השנה עלה סיפורה של נילי גורן, לינק'ה, יהודייה שהסתתרה אצל ידיד משפחה בהולנד ונאלצה לשנות את זהותה.  קטעי המשחק הם עיבוד לספר "ואיך קוראים לך עכשיו", מאת תמי שם טוב.   

במהלך הטקס, ראש המועצה שיתף את הקהל בחווייתו האישית: קורות משפחתו המורחבת בשנות המלחמה. הוא סיפר כי רבים מהם נספו בשואה והוסיף ותאר אודות אמו ששרדה את המחנות: " 69 שנים חלפו" אמר,  "אך כאב האובדן אינו מרפה. 12 השנים שבין 1933 ועד 1945 הן השנים השחורות ביותר שידע עם ישראל". 

בנוסף לעצרת המרכזית באולם זוהר, התקיימו בבוקר למחרת טקסים נוספים: במרכז פיש, בהשתתפות בני משפחת פיש ובכול בתי הספר ביישוב. יש לציין כי הטקס בתיכון "אורט גרינברג" היה מרגש במיוחד, במסגרתו הועלה סיפורה האישי של המחנכת רינה חנוך, שהיתה ילדה בשואה. המחזה הופק ע"י בתה רוית עם תלמידי המגמה לאומנויות הבמה.   

ראש המועצה, מנהל מחלקת חינוך, נציגי מחלקות שונות במועצה ובמתנ"ס, אנשי חינוך, הורים, ילדים ואורחים נוספים השתתפו בטכסים השונים. 

 

 

הדפסשלח לחבר
נגישות באינטרנט דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד