מועצה מקומית קרית טבעון - עמוד הבית

דלג על בר עליון בראש הדף
בר עליון בראש הדף
20:59   18/3/2018
דלג על בר עליון אדום
בר עליון אדום
דלג על Ticker
Ticker

תערוכה : שבוי שפוי חופשי / אלי אלקרס

00:00

חגיגות ה"מימונה" בקרית טבעון

23/04/2014
חגיגות ה"מימונה" בקרית טבעון (הגדל)

חגיגות ה"מימונה" בקרית טבעון 

ראש המועצה דוד אריאלי: "חגיגה יישובית מרגשת ויפה עם מוזיקה, שמחה והרבה צעירים" 

 

חג "המימונה" אותו נהוג לחגוג במוצאי שביעי של פסח, צוין גם בבתים רבים בקרית טבעון וראש המועצה המקומית דוד אריאלי, השתתף בחגיגות בביתם של תושבים ברחבי היישוב. 

המימונה הוא חג עממי, ש"עלה" ארצה יחד עם יהדות מרוקו, טוניס ולוב. יש אומרים שתפקידו  "לגשר" בין ימי חג הפסח לימי החול, לאחר שבוע ימים שבהם לא נאכל לחם. לכן, כבר במוצאי החג פותחים בטקס לישת בצק למופלטות - מאכל דק העשוי קמח, שלו מקום של כבוד באירוע. הכיבוד שמונח על השולחנות הוא ברובו המכריע מתוק, כנראה כדי להדגיש את התקווה למתיקות בשאר תחומי החיים וכסמל לשפע וברכה. אחד הפירושים לקיומו של חג, מסבירים בוויקיפדיה, הוא הזהירות היתרה שהייתה מקובלת במהלך ימות הפסח. יהודים רבים הקפידו שלא לאכול איש אצל רעהו, בשל שוני במנהגים הקשורים להימנעות מחמץ, כך שמיד לאחר החג היו מארחים שכנים ועוד, כדי להראות שאין מדובר בסיבה אחרת. 

ראש המועצה דוד אריאלי כאמור, ביקר בערב החג בבתים רבים, כחמישה עשר מוקדים סה"כ (מתוך כעשרים מוקדים ברחבי היישוב) ונהנה מאווירת החג, השמחה , הריקודים ומשולחנות עמוסי דברי מתיקה. 

אריאלי: "כיף לראות כיצד חג שהחל בקרב קהילה אחת הפך לחגיגה יישובית מרגשת ויפה עם מוזיקה, שמחה והרבה צעירים. היה לי הכבוד לחגוג בקרב משפחות רבות בקריה וכן להתארח וללמוד מפי הרב הראשי בקרית טבעון, הרב מיכאל בית אל, על מהותו של החג". 

 

הדפסשלח לחבר
נגישות באינטרנט דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד