מועצה מקומית קרית טבעון - עמוד הבית

דלג על בר עליון בראש הדף
בר עליון בראש הדף
11:54   22/3/2018
דלג על בר עליון אדום
בר עליון אדום
דלג על Ticker
Ticker

תערוכה : שבוי שפוי חופשי / אלי אלקרס

00:00

מרכז ההנצחה שמח לקחת חלק בפסטיבל שייח' הבריק

מגוון מופעים, סדנאות, הקרנת סרטי דוקו, הרצאות ועוד! 11:00

מרכז ההנצחה שמח לקחת חלק בפסטיבל שייח' הבריק

מגוון מופעים, סדנאות, הקרנת סרטי דוקו, הרצאות ועוד! 19:45

מרכז ההנצחה שמח לקחת חלק בפסטיבל שייח' הבריק

מגוון מופעים, סדנאות, הקרנת סרטי דוקו, הרצאות ועוד! 21:00

התקיים מפגש מרגש עם ותיקי המעברות

1/01/2014
מפגש עם ותיקי קרית טבעון (הגדל)

התקיים מפגש מרגש  עם ותיקי המעברות ביישוב 

מפגש שני יתקיים ביום ה' 30-1-14 במועדון נרקיס בשעה 17:00

 

ביום חמישי נערך כנס מרגש בין ותיקי היישוב, תושבי המעברות - טבעון וקרית עמל, ובני נוער - תלמידי קבוצת הדרמה של המתנ"ס בקרית טבעון.  

כזכור, כתוצאה משיתוף פעולה בין מחלקת החינוך במועצה המקומית, עמותת שלהב"ת,  אגף הנוער ומרכז הדרמה של רשת המתנ"סים בקרית טבעון אותו מובילים ציפי ויואב גורן,  נולד מיזם חינוכי ייחודי של המחזת סיפור המתיישבים במעברות טבעון וקרית עמל.  

למפגש הראשון, שהתקיים במועדון פיש - קרוב לשכונה בה גרים רוב יוצאי מעברת קרית עמל, הגיע צוות נכבד של ותיקים ובני נוער. הוותיקים, בהנחיתה של ציפי גורן, העלו סיפורים וחוויות ילדות מרתקות. הם סיפרו על הפחונים וכיצד ה"חדר" נראה מבפנים, על המיטה האחת  והיחידה, שארבעה ילדים ישנו בה יחד, ראש - רגליים. על הקניה השנתית המרוכזת של נעלים צהובות לכל הילדים ואשר אותם יש לחלוץ כשיש בוץ. על המנגינה שהגשם ניגן בתוך הפחון – ועל הפחיות שפוזרו בצריף שאספו את הטיפות. על הטיולים בחיק הטבע שהיה מגרש המשחקים של ילדי המעברה, על שדלתות הצריף היו תמיד פתוחות ועל הקשר הטוב בין השכנים הערבים מבסמת טבעון. 

בני הנוער היו מוקסמים,  כך שקשה היה לעצור את ההתרגשות הגואה גם כאשר הועלו זיכרונות  מביה"ס,  על הכתה במעברה, על המורה שנהג גם להכות, על הכבוד שרחשו למבנה ביה"ס, על הכתה המעורבת בכל הגילאים ובכל הגבהים ועוד הרבה סיפורים ייחודיים לתקופה ולמקום.  

ציפי גורן: "היה מפגש מהנה ומרתק, מעל לכל המצופה.  בעיקר נוכחנו לדעת עד כמה ששים תושבי המעברות לספר קורותיהם.  עד כמה היו חייהם פשוטים, מאד קשים, אבל בעלי ערך. בני הנוער יצאו מוקסמים, חפצים לשמוע עוד ולהעלות על הבמה בשאיפה לשמר את הדברים. ותודה ענקית ללילך דרמון על הארגון". 

לילך דרמון: "מפגש של תיעוד הסיפורים על ידי בני הנוער הוא תהליך שכבר התחלנו לפני ארבע שנים, שלושה תלמידי אורט גרינברג בליווי של ביה"ס יצאו אז לצילומי וותיקים יוצאי המעברות ותיעדו את סיפוריהם. אני מקווה שכעת, נוכל להמשיך במפעל חשוב זה. בימים אלו, כנראה תצטרף אלינו גם כתה י' תקשורת של אורט גרינברג בהובלתה של לילך שובל להמשך תיעוד הסיפורים. התכנית כולה היא דוגמא מצוינת לשיתופי פעולה קהילתיים, בין-דוריים ובין תחומיים שהם חלק מהמערך החינוכי היישובי בקרית טבעון."

 

הדפסשלח לחבר
נגישות באינטרנט דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד