מועצה מקומית קרית טבעון - עמוד הבית

דלג על בר עליון בראש הדף
בר עליון בראש הדף
05:26   20/1/2018
דלג על בר עליון אדום
בר עליון אדום
דלג על Ticker
Ticker

תערוכות במרכז ההנצחה

08:00

המיצב ; יהושע, דרקון יענה ציוני / רפי מינץ

11:00

חדר ריק ( מדינת ישראל נגד אירית ואשר) / בימוי: שירלי ברקוביץ'

10:30

נבל וצ'לו

11:00

הגשם של סבא אהרון

11:00

סרט: סה לה וי! C'est La Vie!

21:00

טקס יום השואה ביישוב

11/04/2013
טקס יום השואה בקרית טבעון (הגדל)

טקס יום השואה ביישוב 

מאות תושבים, בני נוער ואורחים הגיעו לטקס המרגש אשר כלל קטעי שירה ודרמה שהתבססו על סיפורם של ניצולי שואה תושבי טבעון: דוד צור, בומי ויזל, אדלה רוזנבאום, יצחק וינברג ואבא סחובוקוב 

 

טקס יום השואה והגבורה, שהתקיים ביום ראשון  ב"אולם זוהר", היה מרגש במיוחד. האירוע נערך  

בהשתתפות ראש המועצה דוד אריאלי, רבה הראשי של קרית טבעון הרב עמרם מיכאל בית אל, מאות תושבים, בני נוער, ואורחים אשר גדשו את האולם ובאו לקחת חלק באירוע המכבד. 

הערב אותו הנחתה ציפי גורן, הופק ע"י המרכז לאומנויות הבמה של רשת המתנ"סים וכלל קטעי שירה ודרמה מרגשים במיוחד כיוון שאלה היו מבוססים על סיפורם של ניצולי שואה תושבי טבעון: דוד צור, בומי ויזל, אדלה רוזנבאום, יצחק וינברג ואבא סחובוקוב. 

המופע הייחודי: "ילדות אבודה" נכתב לאחר שנערכו פגישות מקדימות עם אותם ניצולים וסיפורם שהומחז, הועלו על הבמה ע"י תלמידי מרכז הדרמה של המתנ"ס בבימויו של יואב גורן. מקהלת רקפת הצעירה הייתה אחראית על הקטעים המוזיקליים.  

במהלך הטקס אמר אריאלי: "מכובדיי ניצולי השואה, אתם שהייתם בגיהינום ונחלצתם ממנו - אנו מצדיעים לכם. הגעתם לארץ לאחר השואה ונטלתם חלק פעיל ומרכזי בהקמתה של המדינה היהודית ובחיזוקה של קרית טבעון, שקמה 10 שנים בלבד לפני מדינת ישראל. שיקמתם את עצמכם, הקמתם משפחות, הולדתם ילדים- כל זאת למרות הזיכרונות הקשים....
מאבק הניצולים להתגבר על הזיכרונות הקשים ואגב כך להשתקם ולהקים משפחות, זהו אחד ממעשי הגבורה הנאצלים ביותר שקיימים בתולדות העם היהודי". 

הקהל הרב באולם זוהר הקשיב בעניין רב ויצא בתחושה חזקה של שותפות וחיבוק חם לחבריהם תושבי הקריה. 

בנוסף לעצרת המרכזית, למחרת ביום שני התקיימו טקסים במרכז פיש ובכל בתי הספר ביישוב, כאשר ראש המועצה כיבד חלק מהם בנוכחותו. 

הדפסשלח לחבר
נגישות באינטרנט דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד