מועצה מקומית קרית טבעון - עמוד הבית

דלג על בר עליון בראש הדף
בר עליון בראש הדף
12:27   17/3/2018
דלג על בר עליון אדום
בר עליון אדום
דלג על Ticker
Ticker

תערוכה : שבוי שפוי חופשי / אלי אלקרס

00:00

****נדחה למועד אחר****שחרית שבת

"פרשת אלטלנה"11:00

מופע ההג'אז רוק של הרכב הקונסבטוריון בשבת אומנים

11:00

מפגש עם במאי

11:30

מחול לכול בשבת אומנים

11:30

סרט: כוכבים חיים לנצח Film Stars Don't Die in Liverpool

19:00

סרט: העיתון The Post

21:00

בטיחות בדרכים לאזרחים ותיקים בקריה

25/10/2012
בטיחות בדרכים לאזרחים ותיקים בקריה (הגדל)

בטיחות בדרכים לאזרחים ותיקים בקריה 

עמותת "אור ירוק" קיימה את הכנס השנתי לבני הגיל השלישי. מנתוני העמותה עולה כי:מדי שנה נהרגים כ-76 קשישים בתאונות דרכים, 60% מהם כהולכי רגל

 

ב-23 באוקטובר 2012, אירחה המועצה המקומית קרית טבעון, את כנס האזרחים הותיקים השנתי של עמותת "אור ירוק". הכנס התקיים באולם צוותא בישוב, ונכחו בו כ-100 אזרחים ותיקים. 

בחודש אוקטובר, מצוין חודש הקשיש הבינלאומי, ועמותת אור ירוק פועלת להגברת המודעות להיפגעותם הגבוהה של בני הגיל השלישי. 

בדברי הפתיחה התכבד ראש מועצת טבעון, דוד אריאלי, אשר בירך את המשתתפים וציין את פעילותה החשובה והמהותית של עמותת "אור ירוק". אריאלי, דיבר על החשיבות שמייחסת הרשות לבטיחות הקשישים ביישוב וסקר את פעילות המועצה במאבק לצמצום מספר הנפגעים.
בהמשך נשא דברים, שמואל אבואב, מנכ"ל עמותת "אור ירוק" וראש מועצת טבעון לשעבר. אבואב הודה ראש המועצה דוד אריאלי על אירוח הכנס ובהמשך הציג את נתוני ההיפגעות של בני הגיל השלישי, אשר נפגעים בשיעור כמעט כפול למספרם באוכלוסיה. אוכלוסיית הקשישים במדינת ישראל מונה כ-10% אך שיעור היפגעותם של בני הגיל השלישי, עומד על כ-18%. 

ד"ר ורדה לבנון, מנהלת תחום הגיל השלישי בעמותת אור ירוק, דיברה על הסכנות שטומן בחובו הכביש. ד"ר לבנון הדגישה את לקיחת האחריות כחלק חשוב בהתנהלות אזרחים וותיקים בדרך, והסבירה כיצד ניתן להימנע מהסכנות שבכביש.

לקראת סוף היום, הרצה אהוד שפירא, מנכ"ל המרכז לזיכרון וקוגניציה.שפירא הסביר כיצד הגיל משפיע על יכולת הנהיגה וההליכה.

ראש המועצה דוד אריאלי: "אני מלא הערכה כלפי עמותת "אור ירוק", אשר מזה מספר שנים פועלת בהצלחה רבה לשמירה על בטיחות ילדים ומבוגרים. הכנס שנערך בקרית טבעון היה חשוב, מועיל, וסיפק כלים שימושיים משמעותיים לתושבי הקריה בכלל ולאזרחים המבוגרים בפרט. כלים אלה הם מידע מהותי, שעשוי להואיל בשמירה על חייהם של הולכי הרגל או הנהגים בכביש". 

עמותת "אור ירוק": "בכל שנה נהרגים בממוצע כ-76 אזרחים וותיקים. על המדינה להשקיע משאבים כדי לצמצם את שיעור היפגעותם הגבוה. 60% מהקשישים נפגעים כהולכי רגל ולכן, יש להאריך את משך האור הירוק ברמזור, בסביבת ריכוז גבוהה של קשישים. ליד בתי אבות ומרכזי יום יש להתאים את התשתית לבני הגיל השלישי. יש להנמיך מדרכות, להתקין פסי האטה, כדי לרסן את מהירות הנסיעה, ויש לתקין תמרורים המתריעים כי יש קשישים בדרך. במקביל יש להגביר את ההסברה בקרב בני הגיל השלישי, על התנהגות נכונה ובטוחה בכבישים." 

 

 

הדפסשלח לחבר
נגישות באינטרנט דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד