מועצה מקומית קרית טבעון - עמוד הבית

דלג על בר עליון בראש הדף
בר עליון בראש הדף
04:00   20/3/2018
דלג על בר עליון אדום
בר עליון אדום
דלג על Ticker
Ticker

תערוכה : שבוי שפוי חופשי / אלי אלקרס

00:00

אזכרה מרגשת לחללי מלחמת יום כיפורים

7/10/2012
צילום: אלי זיו (הגדל)
צילום: אלי זיו

אזכרה מרגשת לחללי מלחמת יום כיפורים

בצאת יום הכיפורים נערכה בבית העלמין בקרית טבעון האזכרה ה-39 לחללי מלחמת יום הכיפורים. בטקס המרגש השתתפו משפחות הנופלים ועוד רבים אחרים שבאו לכבד את המשפחות. ראש המועצה דוד אריאלי נשא דברים ואמר : " 39 שנים חלפו וכאילו היה זה אתמול. 39 שנים עברו מאז אותה התקפה של צבאות סוריה ומצרים על מדינת ישראל ביום המקודש לעם היהודי-  יום כיפור, ואתן המשפחות, עדיין חוות את האבדן, הצער והכאב הגדול יום, יום.  

מידי שנה, שבים אנו לבית העלמין,  פוקדים את קבריהם של יקירינו ומתייחדים עם זכרם של בנים ובנות, אחים, הורים, לוחמים ומפקדים, שנפלו במלחמת יום הכיפורים.
מלחמת יום הכיפורים מוטטה את קווי המתאר של מציאות חיינו, סדקה את תחושת הביטחון
ואת ודאות הקיום שלנו כישראלים וחיברה אותנו בבת אחת עם חרדת הקיום והגורל היהודיים.
עוצמת המתקפה ומאפייני הלוחמה הערבית באותו יום של ה-6 באוקטובר 1973 הפתיעו את צה"ל שהיה מלא בטחון ביכולת ההרתעה שלו.
מדינת ישראל איבדה 2,691 חיילים וחיילות, 24 מתוכם בני טבעון, פגיעה מהותית בלב ליבה של החברה הישראלית. לא היה כמעט בית בישראל שלא הכיר בדרך ישירה או עקיפה משפחה שנפגעה מן המלחמה.
המלחמה הזו עיצבה דור חדש במדינת ישראל,  שכן למרות ההישג הצבאי המרשים של הדיפת צבאות ערב, צליחת התעלה, כיבוש חלקים נרחבים בסוריה ועוד, ההרגשה בארץ הייתה קשה. תחושת כישלון שנבעה מאלפי הנופלים, אלפי הפצועים שנאבקו על חייהם בבתי החולים ועשרות החיילים שנלקחו בשבי.
למרות זאת, לאחר המלחמה נחתם הסכם שלום עם מצרים ואנו מתפללים כי ההנהגה המצרית החדשה תמשיך ותכבד אותו ולא רק במובנו הקר והפורמלי. כמו כן, כולי תקווה כי למרות המתיחות הקיימת עם המדינות השכנות נשכיל לחתום על הסכמי שלום עמן. משפחות יקרות,
עומדים אנו כאן אתכם, משפחה אחת גדולה וכואבת, מושיטים יד חובקת חיבוק חם. אנו דואבים, את נפילת יקיריכם
ונושאים יחד תפילה בפתחה של שנה חדשה, כי שורת הנופלים לא תאריך עוד, וכי עושה השלום במרומיו, יעשה שלום עלינו ועל כל ישראל, ויסייע בידינו להשיב הביתה את השבויים והנעדרים. יהי זכר הנופלים – ברוך"
. 

 

הדפסשלח לחבר
נגישות באינטרנט דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד