מועצה מקומית קרית טבעון - עמוד הבית

דלג על בר עליון בראש הדף
בר עליון בראש הדף
04:12   22/7/2018
דלג על בר עליון אדום
בר עליון אדום
דלג על Ticker
Ticker

Summer day 2018

00:00

קיץ במרכזים הקהילתיים

00:00

בחודש יולי - כל רביעי משפחתי

00:00

תערוכות חדשות!

גלריה לאמנות ישראלית- מזיגה 2# // טלי בלומנאו באכסדרה: בלוז צבעוני // שימי שיידר 19:00

משלחת משיקגו הגיעה לקרית טבעון

30/07/2012
משלחת משיקגו הגיעה לקרית טבעון (הגדל)

משלחת משיקגו הגיעה לקרית טבעון למפגש "אחד על אחד" בתכנית חילופי נוער עם הקהילה היהודית רפורמית בארצות הברית 

 

משלחת בני נוער מאוק פארק, שיקגו, הגיעה ביום רביעי (אתמול) לקרית טבעון לביקור גומלין במסגרת תכנית חילופי נוער עם הקהילה היהודית רפורמית בארצות הברית. 

המשלחת משיקגו מתארחת בקריה זו הפעם השלישית. הקשר נולד כשיתוף פעולה בין הקהילה היהודית הרפורמית באוק פארק ואוק פארק טמפל ובין הקהילה הרפורמית בטבעון "מעלות טבעון" והמועצה המקומית קרית טבעון. הרעיון המרכזי העומד מאחורי חילופי הנוער הוא קשר הזוכה לתואר "אחד על אחד", ומשמעותו היכרות אישית עם יהדות התפוצות לטובת הנוער הישראלי והנוער האמריקאי גם יחד ומתוך אמונה שאין דרך טובה יותר להכיר את ה"אחר" מאשר היכרות אישית עמוקה ומתמשכת.  

הביקור של הצעירים משיקגו הינו כאמור ביקור גומלין וזאת לאחר שבקיץ 2011 זכו צעירי טבעון לבילוי וסיור מרשים בשיקגו וסביבותיה, בשילוב מפגשים מרתקים ודיונים מעמיקים עם בני נוער יהודים מהמקום. כמו כן, הנוער מטבעון השתתף שם במחנה קיץ בן 5 ימים עם נוער רפורמי אמריקאי. 

לטובת הצלחת הפרויקט, קהילת "מעלות טבעון" עמלה במשך השנה האחרונה על תכנית אירוח מושקעת והוכנו פעילויות רבות ומגוונות למען האורחים כמו: יום בטבעון – ביקור בפסל זייד ובבית שערים, יום בתל אביב, יום בחיפה, יומיים בירושלים – ביקור ביד ושם, הר הרצל,  עיר דוד, הכותל והעיר החדשה, מצדה וים המלח ויום בגולן.  

הרַבָּה בקהילת "מעלות טבעון" קורי זיידלר: "לרוב האורחים האמריקאים זהו ביקור ראשון בארץ וחשוב שהביקור יהיה משמעותי. זו חוויה מיוחדת לראות את הארץ דרך עיניים של אנשים שלא ראו אותה אף פעם לפניכן. נאחל לכולנו שבועיים נהדרים של כיף, ובעיקר שבועיים של ציונות והעמקת ההיכרות "אחד על אחד". 

בנוסף, ציינה הרַבָּה זיידלר,  כי ביום שישי הבא (3 באוגוסט) יערך, בקהילת "מעלות טבעון", טקס קבלת שבת חגיגי. 

הדפסשלח לחבר
נגישות באינטרנט דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד