מועצה מקומית קרית טבעון - עמוד הבית

דלג על בר עליון בראש הדף
בר עליון בראש הדף
05:36   21/8/2017
דלג על בר עליון אדום
בר עליון אדום
דלג על Ticker
Ticker

תערוכה : טופסי טרוי - עולם הפוך

00:00

שעת סיפור: דליה סגל מציגה את: "כספיון וכספיון בסכנה" ע"פ פאול קור

17:00

סרט: הצד האחר של התקווה The Other Side of Hope

18:00

סרט: הצד האחר של התקווה The Other Side of Hope

20:00

שיח חילונים- דתיים

1/07/2012
שיח חילונים- דתיים (הגדל)

שיח חילונים- דתיים 

 

5 מפגשי שיח של מנהיגים חילוניים ודתיים, מכל הזרמים בישוב, התקיימו בחודשיים האחרונים ביוזמת אגף קהילה ברשת המתנ"סים קרית טבעון. 

המפגשים התקיימו על בסיס העקרונות של מעגל הקשבה בהנחיית ערן לוי ממרכז אוריאל ודפנה קרטס מרכזת תחום התחדשות יהודית ברשת המתנ"סים ביישוב. המטרה הייתה הכרות והקשבה ללא שינוי דעות או ויכוח על דעות. 

במהלך המפגשים, בהם השתתפו כ- 30 תושבי הקריה, נשמעו סיפורים אישיים, הוסרו חומות של סממנים חיצוניים ודעות קדומות, ונבנה דיאלוג פתוח של אמון הדדי בין המשתתפים. 

בסיום המפגשים, השותפים הביעו רצון ומחויבות להמשך התהליך ולעשייה יישובית בנושא, ועלו מספר דרכים להמשך העשייה המשותפת: עלה רצון לכתיבת אמנה יישובית לגבי אורח החיים בטבעון, לפתיחת  מעגלי שיח נוספים בהובלת חלק מהמשתתפים, לקיים לימוד משותף של אנשים מהזרמים השונים, וכן לקיים עשייה משותפת שתתאים לכל המשתתפים. 

קרטס: "נראה שכל המשתתפים עברו חוויה מאד משמעותית. החוויה נגעה בפיתוח היכולת להקשיב באמת, בפיתוח היכולת לחיות עם דעות שונות ובעיקר באפשרות להכיר אדם מאחורי הסטראוטיפ, האמונה או הדעה. אני תקווה שבעקבות הניסיון הזה ובעזרת קבוצת האנשים הזו נוכל להתמודד בעתיד עם קונפליקטים של חיים משותפים בקריה". 

הדפסשלח לחבר
נגישות באינטרנט דלג על בר תחתון
בר תחתון
בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד