מועצה מקומית קרית טבעון - עמוד הבית

דלג על בר עליון בראש הדף
בר עליון בראש הדף
19:20   25/2/2018
דלג על בר עליון אדום
בר עליון אדום
דלג על Ticker
Ticker

מידע אמין על מין

מרצה: שלומית הברון20:30

בתחנת רכבת העמק באלרואי עומד קטר

במבצע לילי מורכב, הובל הקטר, שהיה נטוש במגרש בת"א, למשכנו החדש. דוד אריאלי: "אנו גאים באתר רכבת העמק ונמשיך לסייע במיצובו כאתר שימור מהמעלה הראשונה"
1/05/2012
בתחנת רכבת העמק באלרואי עומד קטר (הגדל)

בסיומו של במבצע תעבורתי מורכב שהתנהל בשעות הלילה, הגיע ביום שלישי בבוקר, קטר אמיתי לאתר רכבת העמק באלרואי. הקטרמתוצרת מרצדס, מודל 1953ושוקל  52 טון. לאירוע המרגש והמשמח הגיעו אנשי תקשורת רבים מהעיתונות הכתובה והאלקטרונית, ראש המועצה דוד אריאלי, חברים מהעמותה לשימור רכבת העמק, בראשות נחום לוי ויצחק רפאלי, תושבים מאלרואי ועוד אוהדים רבים.

 

"הקטר 'החדש' עמד כמוצג מוזיאוני במתחם שהיה שייך למשרד התחבורה בתל-אביב, יחד עם מוצגים נוספים" מספר לוי, האיש שמוביל את האתר המקסים באלרואי, למעלה מעשור, ומשמש כמנהל המקום בהתנדבות, "אך כאשר אותו מתחם עבר הסבה, הועברו כל כלי התחבורה שעמדו במקום ליעדים אחרים, ורק הקטר נותר לבדו ללא כל דורש וזאת מכיוון שלרכבת ישראל יש כבר קטר זהה במוזיאון. אם לא היינו לוקחים אותו, הוא היה מושלך בימים אלה לגרוטאות" אומר לוי בהתרגשות ומוסיף: "הציעו לנו - לעמותה לשימור רכבת העמק, לקחת את הקטר ללא תמורה ובלבד שנישא בכל הוצאות השינוע. לא היה ברשותנו הסכום הדרוש ולכן ערכנו מבצע לגיוס תרומות מחברי העמותה ומאוהדי האתר. וגם ראש המועצה – דוד אריאלי, סייע לנו מאוד בגיוס הסכום. חברת ההובלה "תעבורה" תרמה אף היא את חלקה, בכך שהעניקה לנו הנחה גדולה. זה יום מאד חגיגי עבורי. אמנם, ישנה עוד מלאכה רבה לפנינו בגיוס משאבים לביצוע עבודות השיפוץ, התקנת מעקה, צביעה ועוד, על מנת שניתן יהיה להפוך את הקטר לאטרקציה אמיתית וליהנות ממנו, אך אני מאמין שנצליח בכך".

 

ראש המועצה דוד אריאלי: "אנחנו גאים באתר רכבת העמק ונמשיך לסייע במיצובו אותו כאתר שימור מהמעלה הראשונה".

 

יש לציין כי הקטר ה"חדש" אינו פריט מקורי של רכבת העמק ההיסטורית, אולם הוא יעשיר את הגן בעוד אלמנט שמזכיר את רכבת העמק וישמש כאטרקציה נוספת לילדים ולמבקרים הרבים המגיעים לאתר, בו מונצחים תושבי אלרואי שנפלו במערכות ישראל וכן ניר כהנא ז"ל- בן הקריה שנפל במחסום קלנדיה בדצמבר 2005.

הדפסשלח לחבר
נגישות באינטרנט דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד