מועצה מקומית קרית טבעון - עמוד הבית

דלג על בר עליון בראש הדף
בר עליון בראש הדף
04:41   19/3/2018
דלג על בר עליון אדום
בר עליון אדום
דלג על Ticker
Ticker

תערוכה : שבוי שפוי חופשי / אלי אלקרס

00:00

שעת סיפור - הענק הכי גנדרן בעולם

17:00

סרט: העיתון The Post

18:00

סרט: העיתון The Post

20:30

טכס יום השואה בקריה

ניצולים, בני משפחותיהם ובני נוער באו לקחת חלק בטכס המרגש והמיוחד לזכר יום השואה והגבורה. דוד אריאלי לניצולי השואה: "אתם גיבורי אמת"
19/04/2012
טכס יום השואה בקריה (הגדל)

ביום רביעי האחרון מילא קהל רב את אולם "זוהר" בקרית טבעון. ניצולים, בני משפחותיהם ובני נוער באו לקחת חלק בטכס המרגש והמיוחד לזכר יום השואה והגבורה. הערב הופק על ידי המרכז לאמנויות הבמה של רשת המתנ"סים בקריה וכלל קטעי שירה ודרמה מיוחדים ומרגשים שבוצעו על ידי הקבוצה הבוגרת של המרכז.

 

במסגרת האירוע הומחז סיפורם של חמישה ניצולים אשר התרבות והמוזיקה היו חלק מהותי מכוח הישרדותם. את המחזה פתחו הצעירים בדברי הפסיכולוג ניצול השואה ויקטור פרנקל: "המוסיקה מילאה תפקיד בחיי השורד בתקופת השואה. היא עודדה את רוחו. סיפקה לו חוויות אסתטיות. ריככה את שיממון החיים. הגניבה לו שביב של תקווה. חיזקה את כוח העמידה והלחימה, ואת האמונה באלוהים ובהמשכיות העם היהודי."

 

מקהלת "רקפת" ליוותה את הערב בשירה ונגינה מרגשים וראש המועצה דוד אריאלי ורב הקריה עמרם בית-אל נשאו דברים.

 

ראש המועצה דוד אריאלי אמר בנאומו: "תקומת ישראל ומדינת ישראל הם התשובה המוּסָרית וההיסטורית לניסיון למחוקאת העם היהודי מעל פני האדמה. ולניצולים הוסיף: "אתם הניצולים, אנשים יקרים שקמתם מן העפר, הקמתם משפחות וחייתם חיים פוריים ומשמעותיים, תוך מאבק מתמיד ויומיומי עם זיכרונות העבר המזעזעים - אתם גיבורי אמת. אתם אלה המעניקים נופך למילה גבורה שצורפה לשם "יום השואה"... ועל כך תבוא עליכם הברכה".

 

  

 

בנוסף לעצרת המרכזית, התקיימו במהלך היום (יום חמישי) טכסים בכול בתי הספר ביישוב, כאשר ראש המועצה כיבד חלק מהם בנוכחותו.

הדפסשלח לחבר
נגישות באינטרנט דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד