מועצה מקומית קרית טבעון - עמוד הבית

דלג על בר עליון בראש הדף
בר עליון בראש הדף
17:17   19/1/2018
דלג על בר עליון אדום
בר עליון אדום
דלג על Ticker
Ticker

קבלת שבת קהילתית במרכז קהילתי רמת טבעון

18:00

תערוכות במרכז ההנצחה

08:00

לפתיחת המיצב ; יהושע, דרקון יענה ציוני / רפי מינץ

11:00

המיצב ; יהושע, דרקון יענה ציוני / רפי מינץ

11:00

קבלת שבת שכונתית

18:00

סרט: סה לה וי! C'est La Vie!

20:00

ערב זמר – לשיר בין הטיפות

שירים באווירה חורפית בהנחיית: אילנה כץ21:30

נחנכה האנדרטה החדשה במרכז ההנצחה

ראש המועצה דוד אריאלי: "נעשו מאמצים רבים בגיוס ובאיגום התקציב לביצוע הפרויקט ואני יכול לומר בלב שלם כי המבנה החדש מכבד את זכר הנופלים" (וידאו)
4/04/2012
נחנכה האנדרטה החדשה במרכז ההנצחה (הגדל)

בטקס מכובד שנערך בתחילת השבוע נחנכה האנדרטה החדשה בגן הזיכרון בצומת הבנים. משפחות שכולות ועוד עשרות מתושבי הקריה השתתפו באירוע המרגש.

 

האנדרטה שהוקמה בשנת 1970 על ידי האמן- האדריכל - פסל יחיאל ערד מקיבוץ סער, סבלה כזכור מנזקי קורוזיה אשר פגעו במראה וסכנו את יציבותה ושלמותה. המועצה המקומית שהחליטה להירתם לשיפוץ האנדרטה, סמל ומורשת לזכרם של בני קרית טבעון שנפלו במערכות ישראל, מצאה כי הדרך היחידה לטפל בנושא היא לפרק את האנדרטה הקיימת ולהקים אנדרטה זהה חדשה.

 

האנדרטה החדשה הינה כאמור העתק מדויק, יחד עם זאת משופר, היא עשויה הפעם מפלדת "קורטן", העמידה בפני קורוזיה, היסודות שודרגו, הוצבו במקום גופי תאורה חדשים, הגינון שופר וחודש מעקה שיסייע למתקשים בהליכה להיכנס אל האנדרטה. עלות הפרויקט כ- 750 אלף שקל כאשר 295 אלף שקל הינם תרומה מבתי הזיקוק, בעזרתו האדיבה של תושב טבעון ומי שהיה המנכ"ל בשעתו חנן קלצ'וק, 295 אלף שקל נוספים נתקבלו ממשרד הביטחון בסיוע משמעותי של עוזר שר הביטחון לענייני התיישבות איתן ברושי והיתרה מקרן הפיתוח. חשוב לציין כי הפרויקט בוצע בשיתוף פעולה עם מרכז ההנצחה.


ראש המועצה דוד אריאלי: " נעשו מאמצים רבים בגיוס ובאיגום התקציב לביצוע הפרויקט, קיבלנו את התשריטים של האנדרטה המקורית ויצרנו העתק מדויק. אני יכול לומר בלב שלם כי המבנה החדש מכבד את זכר הנופלים"

 

 

          

 

הדפסשלח לחבר
נגישות באינטרנט דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד