מועצה מקומית קרית טבעון - עמוד הבית

דלג על בר עליון בראש הדף
בר עליון בראש הדף
16:04   20/1/2020
דלג על בר עליון אדום
בר עליון אדום
דלג על Ticker
Ticker

שעת סיפור: "יובל המבולבל" עם אלון זמק מתיאטרון ספור קשוב

17:00

דלג על Ticker
Ticker
14/01/2020
ריסוסים מונעי נביטה שיתבצעו בשבוע הבא
19.01.2020-23.01.2020 בקרית טבעון
9/01/2020
הרישום לגני הילדים ולכיתות א' מתחיל ב- 27.1.2020
השנה נקיים ימים פתוחים בבתי הספר, לפירוט - היכנסו לפרסום
5/01/2020
תווי חניה לשנת 2020
ניתן להשתמש בתו הישן עד יום שישי 31.01.20
29/12/2019
המועצה ממשיכה לשפר תשתיות ובטיחות לטובת התושבים
ביום שני 30.12.19 (בהתאם לתנאי מזג האוויר) הקבלן יחל בביצוע תוואי מעגל התנועה בצומת הרחובות מעלה אבשלום - מעלה השיזף
29/12/2019
"בונים קהילות משותפות"
קול קורא לאמנים ואמניות
24/10/2019
הצטרפו למועדון "חיבורים"- ההרשמה החלה
הקבוצה מיועדת לילדים עם צרכים מיוחדים בתפקוד גבוה.
19/09/2019
אוזן קשבת בשבילכם
קו חם להתייעצות טלפונית

מעשים טובים באמצע הדרך

דוד אריאלי ראש המועצה: "שיתוף פעולה מוצלח ופורה בין המועצה לתושבים בשילוב מערכת החינוך, המתנ"ס, עמידר וצוות גדול של מתנדבים הניב תוצאות פשוט מדהימות".
21/03/2012
מעשים טובים באמצע הדרך (הגדל)

גינות קהילתיות, שיפוץ מסלעה, שדרוג פינת ישיבה והשקעה משמעותית בניקיון שטחי ציבור הם תולדה של "יום המעשים הטובים" שנערך ביום שני ברחבי הקריה. במסגרת היום המיוחד, שאורגן על ידי מנהל התפעול במועצה בשיתוף תחום הנוער ברשת המתנ"סים בקרית טבעון, עצרו תלמידי שכבת ט' מבית הספר אורט גרינברג את שיגרת הלימודים ויצאו לעשות "מעשים טובים" למען הקהילה. התלמידים חולקו לצוותים כאשר לכל צוות הוצמדו עובדי מועצה ממנהל התפעול ונציגי תושבים ומדריך מאחד מארגוני הנוער ביישוב – "הנוער העובד והלומד", "אילן טבעון" והש"שינים מאגף הנוער של רשת המתנ"סים. יחד הם יצאו להקים, לשקם, לשפר ולבנות גינות לטובת הקהילה. הם נכשו עשבים, פינו גזם, מתחו קווי צינור להשקיה ושתלו פרחי נוי ועצים בהתאם לצרכי התושבים ולרווחתם. בשטח ניצח על הפעילות מנהל האזור של מחלקת גינון ותברואה שמעון בן הרוש.

 

 

 

מאור, תלמיד באורט גרינברג: "כול יום אני עושה מעשים טובים בעיקר לעצמי, היום עשיתי גם למען הקהילה בה אני חי. זה כיף". ועל זה הוסיף יובל חברו לפרויקט: "מדובר בתרומה חשובה ומשמעותית לקהילה וגם התוצאה ממש יפה".

 

גיל אשבל סמנכ"ל התפעול במועצה סיפר כי הרעיון היה למצוא שטח ציבורי שלא זכה לטיפול ניכר, לפתח אותו ולהפוך אותו לגינה קהילתית לטובת התושבים. זה כולל גינת תבלינים, עצי תפוז, לימון וכד'. "התושבים ייהנו מהפירות והתבלינים" מעריך אשבל "וזה אולי ידרבן אותם להמשיך ולתחזק את הגינה בעצמם".

 

                                 


שיא העבודות היה ברחוב מרדכי 49/55, שם נוקה שטח בן 7 דונם והוקמו שלוש גינות, תא גינון, שופרה פינת הישיבה במקום ושופצה המסלעה. בנוסף התבצעה פעילות ענפה גם בכניסה לרחוב פיש, מתנדב בשם אריאל שפיר, שעוזר בחטיבה בפרויקט גינון, עם תלמידים מהחטיבה, הקימו גינה קהילתית בכניסה לסימטת פיש. במקביל שדרגו את הצמחייה והגינון בגינה שבסמוך למועדון "המפגש" בתחילת הרחוב. בעתיד תרוצף הרחבה הסמוכה למועדון והמקום יהיה עוד פינת נחמדה ופורחת בקריה. גינה נוספת שזכתה לשדרוג והשבחה היא הגינה ברחוב האיריס 16 וזאת בשיתוף פעולה עם חברת עמידר. "חשוב לציין" ציין אשבל, "כי עמותת רוח טובה תרמה את האמצעים, כלומר שתילים, עצים, אדמה וכד, סה"כ נשתלו מעל אלף שתילים."

 

במסגרת יום המעשים הטובים בטבעון, התנדבה יסמין קובלנר, תלמידת כיתה ט' בחטיבת הביינים בטבעון, לצבוע ולצייר על קיר גן רימונים. הפרויקט יסתיים בימים הקרובים. 


ראש המועצה דוד אריאלי שסייר בין הגינות החדשות ציין לשבח את המתנדבים הרבים ובמיוחד את התלמידים הנמרצים, שבאו לתרום לקהילה: "שיתוף פעולה מוצלח ופורה בין המועצה לתושבים בשילוב מערכת החינוך, המתנ"ס, עמידר וצוות גדול של מתנדבים הניב תוצאות פשוט מדהימות". סיכם אריאלי.

 

בשעות הצהריים יצאה קבוצת תלמידי י"ב לאיסוף לפת בשדות נהלל כחלק מיום "המעשים הטובים" ובמסגרת "לקט ישראל" תלמידי השכבה עבדו בקצב ובמרץ והזמן פשוט טס.. יש גם גלריית תמונות .

 

הדפסשלח לחבר
נגישות באינטרנט דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד