מועצה מקומית קרית טבעון - עמוד הבית

דלג על בר עליון בראש הדף
בר עליון בראש הדף
21:19   6/8/2020
דלג על בר עליון אדום
בר עליון אדום
דלג על Ticker
Ticker
3/08/2020
חלוקת חביות להכנת קומפוסטרים בייתים - 2
יום שישי 14.08.2020 בשעות : 8:30-10:00 באתר המפג"ש
16/07/2020
פעילויות, הודעות ועידכוני המועצה בנושא קורונה
מתעדכן באופן שוטף, כולל מספר חולים מאומתים ומספר המבודדים ביישוב לפי תאריך
15/06/2020
הרחבנו את המענה הטלפוני במחלקת הגביה
מענה בין השעות 10:30-13:30
26/05/2020
עבודות במרכז ענפים
יחלו ביום שני 01.06.2020
14/05/2020
קול קורא!
תכנית יתד והיחידה להתנדבות בטבעון מחפשות מתנדבים/ות שרוצים/ות להשפיע ולקחת חלק בעתידם של צעירי קרית טבעון
13/05/2020
הזדמנות להתנדבות ייחודית. היית רוצה להיות משמעותי/ת לנער/ה בגילאי 13-16?
דרושים מלווים ליצירת קשר מאתגר, מלמד ומספק
11/05/2020
פועלים להשבת שגרת אכיפת הסדר במרחב הציבורי
החל מיום א', 17.5.2020 תחודש האכיפה בכחול לבן
10/05/2020
הקרן לערבות הדדית -עמותת מעומק הלב
היכנסו לעוד פרטים
15/03/2020
קבלת קהל - בכל המחלקות המועצה ניתן לקבל מענה באמצעות הטלפון ו/או בדואר אלקטרוני
בהתאם להנחיות משרדי הממשלה – אין קבלת קהל פרונטלית

מעשים טובים באמצע הדרך

דוד אריאלי ראש המועצה: "שיתוף פעולה מוצלח ופורה בין המועצה לתושבים בשילוב מערכת החינוך, המתנ"ס, עמידר וצוות גדול של מתנדבים הניב תוצאות פשוט מדהימות".
21/03/2012
מעשים טובים באמצע הדרך (הגדל)

גינות קהילתיות, שיפוץ מסלעה, שדרוג פינת ישיבה והשקעה משמעותית בניקיון שטחי ציבור הם תולדה של "יום המעשים הטובים" שנערך ביום שני ברחבי הקריה. במסגרת היום המיוחד, שאורגן על ידי מנהל התפעול במועצה בשיתוף תחום הנוער ברשת המתנ"סים בקרית טבעון, עצרו תלמידי שכבת ט' מבית הספר אורט גרינברג את שיגרת הלימודים ויצאו לעשות "מעשים טובים" למען הקהילה. התלמידים חולקו לצוותים כאשר לכל צוות הוצמדו עובדי מועצה ממנהל התפעול ונציגי תושבים ומדריך מאחד מארגוני הנוער ביישוב – "הנוער העובד והלומד", "אילן טבעון" והש"שינים מאגף הנוער של רשת המתנ"סים. יחד הם יצאו להקים, לשקם, לשפר ולבנות גינות לטובת הקהילה. הם נכשו עשבים, פינו גזם, מתחו קווי צינור להשקיה ושתלו פרחי נוי ועצים בהתאם לצרכי התושבים ולרווחתם. בשטח ניצח על הפעילות מנהל האזור של מחלקת גינון ותברואה שמעון בן הרוש.

 

 

 

מאור, תלמיד באורט גרינברג: "כול יום אני עושה מעשים טובים בעיקר לעצמי, היום עשיתי גם למען הקהילה בה אני חי. זה כיף". ועל זה הוסיף יובל חברו לפרויקט: "מדובר בתרומה חשובה ומשמעותית לקהילה וגם התוצאה ממש יפה".

 

גיל אשבל סמנכ"ל התפעול במועצה סיפר כי הרעיון היה למצוא שטח ציבורי שלא זכה לטיפול ניכר, לפתח אותו ולהפוך אותו לגינה קהילתית לטובת התושבים. זה כולל גינת תבלינים, עצי תפוז, לימון וכד'. "התושבים ייהנו מהפירות והתבלינים" מעריך אשבל "וזה אולי ידרבן אותם להמשיך ולתחזק את הגינה בעצמם".

 

                                 


שיא העבודות היה ברחוב מרדכי 49/55, שם נוקה שטח בן 7 דונם והוקמו שלוש גינות, תא גינון, שופרה פינת הישיבה במקום ושופצה המסלעה. בנוסף התבצעה פעילות ענפה גם בכניסה לרחוב פיש, מתנדב בשם אריאל שפיר, שעוזר בחטיבה בפרויקט גינון, עם תלמידים מהחטיבה, הקימו גינה קהילתית בכניסה לסימטת פיש. במקביל שדרגו את הצמחייה והגינון בגינה שבסמוך למועדון "המפגש" בתחילת הרחוב. בעתיד תרוצף הרחבה הסמוכה למועדון והמקום יהיה עוד פינת נחמדה ופורחת בקריה. גינה נוספת שזכתה לשדרוג והשבחה היא הגינה ברחוב האיריס 16 וזאת בשיתוף פעולה עם חברת עמידר. "חשוב לציין" ציין אשבל, "כי עמותת רוח טובה תרמה את האמצעים, כלומר שתילים, עצים, אדמה וכד, סה"כ נשתלו מעל אלף שתילים."

 

במסגרת יום המעשים הטובים בטבעון, התנדבה יסמין קובלנר, תלמידת כיתה ט' בחטיבת הביינים בטבעון, לצבוע ולצייר על קיר גן רימונים. הפרויקט יסתיים בימים הקרובים. 


ראש המועצה דוד אריאלי שסייר בין הגינות החדשות ציין לשבח את המתנדבים הרבים ובמיוחד את התלמידים הנמרצים, שבאו לתרום לקהילה: "שיתוף פעולה מוצלח ופורה בין המועצה לתושבים בשילוב מערכת החינוך, המתנ"ס, עמידר וצוות גדול של מתנדבים הניב תוצאות פשוט מדהימות". סיכם אריאלי.

 

בשעות הצהריים יצאה קבוצת תלמידי י"ב לאיסוף לפת בשדות נהלל כחלק מיום "המעשים הטובים" ובמסגרת "לקט ישראל" תלמידי השכבה עבדו בקצב ובמרץ והזמן פשוט טס.. יש גם גלריית תמונות .

 

הדפסשלח לחבר
נגישות באינטרנט דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד