דלג על בר עליון בראש הדף
בר עליון בראש הדף
רשת המתנ"סים קרית טבעון
 • ביה"ס לקרמיקה
 • מתנדבים
 • עמיתים
 • מרכז ענפים
 • תרבות
 • קהילה וחברה
 • דרמה
 • ביה"ס למחול
 • קונסרבטוריון
 • נוער
 • ספורט
 • גיל הזהב
 • הגיל הרך

במקום ליועץ זוגיות, בואו להצגה

11/12/2016
במקום ליועץ זוגיות, בואו להצגה

 

המחזה "נשים מדברות נשים" עולה באולם זוהר בטבעון בגרסה חדשה עם 5 שחקניות צעירות ומוכרשות. ראיון עם דורית פלד הרפז שכתבה וביימה.

 

"מזמן לא נהניתי ככה", "הצגה חובה לכולם", "הנאה רצופה וצרופה" - זה רק קמצוץ קטן משלל המחמאות והשבחים שהרעיפו תגובות באתרי האינטרנט על הקומדיה "נשים מדברות נשים", שכתבה וביימה דורית פלד הרפז. ההצגה בעלת הגוון הטיפולי, מצחיקה, מרגשת ונוגעת במרחב חייהן של נשים. ההצגה, שתעלה במוצ"ש 17.12 באולם זוהר של מתנ"ס טבעון מבית החברה הארצית למתנ"סים, מספרת את סיפורן של ארבע נשים המגיעות לטיפול פסיכולוגי ומשנות את חייה של הפסיכולוגית המטפלת בהן.

 

מה סוד ההצלחה של ההצגה?

"ההצגה מצליחה לגעת בהרבה אנשים" עונה פלד הרפז "היות והיא מטפלת במגוון רחב של נושאים זאת למעשה דרמה קומדית, בה נשים מתמודדות עם הקשיים של משפחה מול קריירה, הבעל, הילדים, ההורים. אלה חומרים אוניברסליים, וכל אחת וכל אחד יכולים לפגוש על הבמה את עצמם, את אימא שלהם או את האחות. יש בזה משהו חזק מאוד".

  
ההצגה נכתבה לאחר פגישות של פלד הרפז עם נשים במסגרת עבודתה כמטפלת בדרמה תרפיה ובמסגרת סדנאות אותן העבירה דרך נעמ"ת."פגשתי נשים שהיומיום שלהן מוכיח שהן לוחמות טובות יותר, אמיצות יותר, וחזקות יותר מכל לוחם שייטת" מגלה פלד הרפז ."נשים שהחיים מזמנים להן אירועים לא פשוטים והן רוקדות את ריקוד החיים הזה מבלי להתעייף, בלי לוותר, ועם אהבה גדולה".

 

"אלה נשים שמעיין הכוחות שלהן זורם קדימה שוצף וקוצף הן מתמודדות עם דברים לא פשוטים והן לא מוותרות ובכל זאת קולן לא נשמע. לכן החלטתי לתת לכל זה מקום על הבמה, מתוך אמונה שתיאטרון לא אמור רק לבדר, אלא גם ליצור שינוי אמתי בחיי הצופים".

 

 

במה ההצגה לדעתך רלוונטית לנשים בחברה הישראלית?

"אנחנו כנשים בארץ סוחבות בדי.אן.איי שלנו חינוך מאוד מסרס, החל ממשפטים שדוחפים לנו לראש כמו 'כבוד בת מלך פנימה' ועד 'תהיי יפה ותשתקי'. אנחנו מתוכנתות לחשוב שאישה מוצלחת היא זו שמצאה חתן, ואם הוא עשיר אז היא בכלל סופרוומן.

 

נשים לא מדברות היום על מיניות, על תשוקות, על הגשמה פנימית. אם הן כבר עושות את זה, זה תמיד יהיה ב'שיחות נשים' באיזה חוג העצמה בסלון של מישהי או בחדר צדדי, ושם זה גם יישאר. אנחנו יכולות לשאת השפלה באופן גנטי וזה בא לידי ביטוי בכל תחומי החיים. בהצגה הצופות פוגשות את המראה שלהן, את מה שהפכו להיות בגלל החינוך, ההעברה הבין-דורית, ההקרבה למען המשפחה והבית והשקרים שסופרו לנו עד שפגשנו את האמת אפשר לכנות את ההצגות שלך "קומדיה טיפולית"

 

"לגמרי. אני אוהבת ומאמינה בהומור - הוא מרחיק כאב ולכן מאפשר התבוננות. 'צריך להתרחק כדי לראות קרוב', אומרת אחת הדמויות ב'נשים מדברות'. הומור מאפשר את הנגיעה במקום שבו פחדנו לגעת. אין לי שום דבר נגד בכי, גם הוא משחרר ומטהר, אבל אני מעדיפה צחוק בזכות הדרמה-תרפיה ההצגות שלי נוגעות לעומק בנושאים פסיכולוגיים שעבורי הם מהותיים. כל דמות עברה מחקר מהזווית הפסיכולוגית שלה: מי ומה מפעיל אותה, למה היא בוחרת במה שהיא עושה. אף אחת לא פועלת מתוך גחמה או כי 'ככה בא לי לכתוב.

 

 

את שומעת את הקהל, מדברת איתו?

בוודאי, אני מגיעה להצגות כדי להנות מהשחקניות הנפלאות שעל הבמה, אני יושבת כאחת הקהל ושומעת את התגובות את הצחוק ולא פעם גם בכי שנובע מהזדהות עם הדמויות. זאת לא הצגה רגילה. יש בה הרבה טקסט. אין פעלולים או תפאורה מתוחכמת. נטו דיבורים שיוצאים מהלב ונכנסים ללב. אני מרגישה שההצגה עושה הבדל בחיי הצופים ומעבר לצחוק הם נתרמים מאוד.

 

ההצגה "נשים מדברות נשים" מציגה ב17.12.16 באולם זוהר בקריית טבעון בשעה 21:00 כרטיסים להשיג בקופת האולם 04-9830195 ובקופות ברק 04-83777777

 

 

 

  

הדפסשלח לחברהוסף תגובה

כתבות נוספות

לוגו אתר נגיש החברה למתנ"סים המועצה המקומית קרית טבעון דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד