מועצה מקומית קרית טבעון - עמוד הבית

דלג על בר עליון בראש הדף
בר עליון בראש הדף
06:54   17/10/2017
דלג על בר עליון אדום
בר עליון אדום
דלג על Ticker
Ticker

תערוכה אדון לימון אני צלחת

00:00

ימי הרשמה אחרונים לבית ספר למחול

00:00

"עוד סיפור אחד ודי"- סדרה דוקומנטרית מבית היוצר של ענת זלצר

20:30

הסופרת יעל נאמן וספרה "היינו העתיד"

סדרת מפגשי 'יוצר אורח' במכללת אורנים 

 

 

החוג לספרות דרמה ומבע יצירתי באורנים, מקיים גם השנה את סדרת מפגשי "יוצר אורח", אשר נוסדו מתוך רצון לקרב את קהילת אורנים כולה, ואת תלמידי החוג לספרות, אל הספרות הישראלית הנכתבת כיום. המפגשים אשר מתקיימים שלוש פעמים במהלך שנת הלימודים, מזמנים מפגש דיאלוגי, קרוב, אינטימי ופתוח, עם סופר או סופרת שספריהם ראו אור לאחרונה וזכו לתשומת-לב תרבותית וציבורית.  

 

במהלך סמסטר א' יתארחו בסדרת "יוצר אורח" שני סופרים צעירים, שספריהם נכללים ברשימת 12 המועמדים ל"פרס ספיר" לשנה זו: 

 

הסופרת יעל נאמן וספרה "היינו העתיד" – ביום ה' 1.12.11 בשעה 12:00 באולם "ארז" בקומה הטכנולוגית. 

  

הסופר חגי ליניק וספרו "דרוש לחשן"  - ביום ה' 19.1.12 בשעה 12:00 (הודעה על מקום בהמשך).  

 

"היינו העתיד" הוא רומן אוטוביוגרפי שנון ואירוני, המשלב בתוכו מבט מרתק על תולדות קיבוץ יחיעם, ודו"ח נוקב על ילדות בעולם אידאולוגי המתפרק בהדרגה מאמונותיו הנוקשות. 

יעל נאמן, בת לאחת ממשפחות המייסדים של יחיעם, מפליאה לתאר בו את עולם ילדותה, ולהאיר באור ביקורתי ורווי הומור את ההתרחשויות, הדמויות, החוקים והכללים שעיצבו אותו.  

(מתוך גב הספר). 

 

"דרוש לחשן" מספר על מירה, לשעבר נורמה, גרמנייה לא-יהודייה ועל בעלה נחמיה היה חייל בצבא האדום שכבש את גרמניה במלחמת-העולם השנייה. הוא פגש את מירה באיטליה, כשהסתפחה ליהודיות ניצולות, המובלות לארץ-ישראל. שישה בנים מיהרה מירה ללדת, כמעט בלי רווח ביניהם – ילדה אותם לנחמיה? לעם היהודי? לעצמה, כדי לנסות למחוק את "המוות ההוא" שהביאה מרחובות גרמניה ודוגר בנפשה? (מאות-אלפי נשים גרמניות נאנסו על-ידי המנצחים בארבעים-ושמונה השעות הראשונות.) כך או כך, היא ממדרת את הילדים מנחמיה, או אולי הוא שמנוכר אליהם. 

בנם-בכורם זוהר נהרג בן תשע-עשרה, בשירותו הצבאי. מכאן ואילך הכל משתנה. ביישוב הגובל במסלולי-ההמראה של נמל-התעופה חיים שניהם שנים ארוכות גב אל גב, כל אחד לנפשו, מסוגרים בשתיקותיהם. כל אחד מהם מנסה לרמות את המוות ולהיאחז בחיים, אך בדרך המנוגדת קוטבית לזו של האחר, אולי רק לכאורה. 

(מתוך גב הספר). 

 

המפגשים פתוחים לקהל הרחב. 


תאריך 12:00 1/12/2011
מיקום מכללת אורנים
הדפסשלח לחבר
נגישות באינטרנט דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד