מועצה מקומית קרית טבעון - עמוד הבית

דלג על בר עליון בראש הדף
בר עליון בראש הדף
21:53   22/10/2017
דלג על בר עליון אדום
בר עליון אדום
דלג על Ticker
Ticker

תערוכה אדון לימון אני צלחת

00:00

תובנה שבתנועה - מתחילים

09:30

פתיחת תערוכה " שדות" כלנית קמין

גלרית האמנים קרית טבעון רח הדגניות 12

 

פתיחת התערוכה 5/11 מוצ"ש שעה 19:30

התערוכה תהיה פתוחה ימים א-ה 8:00-13:00
ובשעות 16:00-19:00
יום ו' בתיאום טלפוני 04-9038105

 

מדברי האוצרת יפעת בן נתן:
הצופה בעבודותיה של כלנית קמין נפגש תחילה עם מציאות ברורה, התרחשות חיצונית טבעית שאיננה מאתגרת אותו במבט ראשון. העבודות ראליסטיות וקמין בוחרת ברובד המוכר, בסצנות הלקוחות מחיי היומיום - החצר וסביבת הבית, ילדיה, חיות הבית וחפצים מסביבתה הקרובה. במבט מעמיק יותר מתברר שאין מדובר כאן בתאור חיצוני, אלא בקודים אישיים המצפים לפיענוח והצופה נשאר תוהה על ההקשרים הפנימיים. ההתבוננות בעבודות אינה מספקת פתרונות, אלא רק מגלה רמזים לנרטיב פנימי, לרוח הנושבת בשדות הנמצאים ברובד אחר, עמוק ואישי.
 
כלנית קמין אינה מתכוונת לתאר מציאות חיצונית, מגמתה היא פנימית. עולמה שלה, המתנהל בממד מקביל למציאות, מהווה את נקודת המוצא, ומתוך החדרים הפנימיים היא יוצאת לחפש ולמצוא מחדש את הקשרים שלה עם מה שמסביבה ומתוך כך, עם עצמה. מתוך הידיעה שכל מה שקיים בעולמה אינו קיים בו באקראי ולכל מה שמזמין התייחסות, יש משמעות, היא מאפשרת לכח אחר לכוון אותה, וכך היא מטיילת בשדות התודעה ובוחרת בכל מה שיאפשר לה דיאלוג אינטימי. היא מוצאת בכל פעם אובייקט, לעיתים בעל מקום מרכזי בחייה, לעיתים זניח ושולי, שיכוון אותה לחשיפה של רבדים נסתרים בתוך עצמה. היא מאפשרת מרחב לעולם הקיים מתחת לפני השטח, ומשם, כמו בחלום, מופיעים דימויים שלכאורה אין קשר ברור בינם לבין עצמם. הצופה המתבונן נותר עם ההבנה שיש כאן סיפור אישי וכלנית מפנה אותו פנימה אל חדרי הנפש הפרטיים שלו, לחפש ולמצוא שם את עצמו.
 
כמו האור והצל המופיעים כמוטיב בעבודות רבות, מציגה כלנית קמין מציאות חמחמקה, בה המוכר והלא מוכר, הידוע והלא ידוע, נושקים זה לזה. גם לה עצמה קוראים הדימויים לפעולה של ברור ופיענוח ותוך כדי כך, היא קוראת לצופה להיות קשוב למשב הרוח המניע את חייו שלו מבפנים.
 
דרך ההצבה והבימוי של התמונות ובתהליך ההתהוות האיטית וההדרגתית של הציור מאפשרת כלנית לעצמה להיות בו בזמן בעמדת הכוח הבורא של מציאות חיים אישית, בעמדת הנברא הנמצא בתוך עולם נתון ובעמדת ההתבוננות החיצונית.

 תאריך 5/11/2011 - 8/11/2011
מיקום גלרית האמנים קרית טבעון רח הדגניות 12
הדפסשלח לחבר
נגישות באינטרנט דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד