מועצה מקומית קרית טבעון - עמוד הבית

דלג על בר עליון בראש הדף
בר עליון בראש הדף
20:48   20/10/2017
דלג על בר עליון אדום
בר עליון אדום
דלג על Ticker
Ticker

תערוכה אדון לימון אני צלחת

00:00

תערוכה - ורד קמינסקי 'צמידים, סיכות, גדרות וקירות'

 

סדרת 'שיחזורים' בגלריה לאמנות במכללת אורנים 


 והפעם – האמנית ורד קמינסקי 

 

2 במאי – 25 במאי 

 

 

השנה פונה הגלריה באורנים אל אמנים ישראלים, שהציגו תערוכות ומיצבים בולטים בשנים 1975-2000.  

האמן המתחלף מידי חודש, יחד עם האוצר פרופ' דוד וקשטיין והסטודנטים לאמנות במכללה, מחליטים איזה עבודה משמעותית מעברם הם מעוניינים לשחזר בחלל הגלריה באורנים, כדי לתת לציבור הזדמנות לראות אותה שוב.   

 

במסגרת זו מקיימת האמנית ורד קמינסקי גרסה נוספת של 'צמידים, סיכות, גדרות וקירות' שהציגה בשנות ה-90 בפריסקופ, גלריה לעיצוב בת"א. 

 

"כל צמיד הוא גליל שלם, נוקשה המקיף את פרק היד כגדר" אומרת קמינסקי. "הסיכות הן פסיפסים עשויים מחתיכות מתכת. קדמו להן עבודות העשויות משברי אבנים. שיבוץ אבנים או בנייה בהן דורש חומר מחבר המחזיק אותן במקומן. המעבר למתכת אפשר לי לחבר את המתכות אחת לשנייה על ידי הלחמה וליצור משטח פסיפס. בתערוכה באורנים מוצגות חלק מהעבודות שהוצגו בפריסקופ יחד עם עבודות שקדמו להן וכאלו שנעשו מאוחר יותר, ובכולן אותו תהליך מתגלגל וחוזר, אותו אני ממשיכה עד היום."  

 

ורד קמינסקי נולדה בקבוץ רבדים בשנת 1953. היא למדה צורפות באקדמיה לאמנות בצלאל בירושלים, השתלמה באקדמיה ריטוולד באמסטרדם וקיבלה תואר שני באמנות פלסטית מאוניברסיטת פריס. היא מרצה בבצלאל במחלקה לצורפות ואופנה ומוזמנת להרצאות אורח ברחבי העולם. 

קמינסקי זכתה בפרסים מרשימים, ביניהם, פרס אליק דה רוטשילד, זכייה בתחרות היודאיקה הבינלאומית לכבוד 3000 שנה לירושלים ופרס העיצוב של משרד התרבות. היא הציגה בארץ ובעולם, בין היתר במוזיאון ישראל, גלריה RA באמסטרדם, גלריה V&V בווינה ובגלריה טקטיל בזנבה. עבודותיה נמצאות באוסף מוזיאון ישראל, במוזיאון לאמנות דקורטיבית בפריס ובפינקוטק דה מודרן במינכן. 

 

ורד קמינסקי בגלריה באורנים – מכללת אורנים קרית טבעון 

שעות פתיחה: א'-ה' – 8:00-15:00, שבת 11:00-14:00 

טל. 04-9838751 

 

 


תאריך 2/05/2011 - 25/05/2011
מיקום מכללת אורנים
הדפסשלח לחבר
נגישות באינטרנט דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד